Deti zo základnej školy si vyskúšali naprogramovať vlastného robota

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Základná škola v Ľubici pri Kežmarku ako jedna z mála slovenských škôl uspela so žiadosťou o grant v rámci Európskeho týždňa programovania.

„Žiaci mali možnosť počas posledných týždňov pracovať na vlastných projektoch a prípadne si naprogramovať aj vlastného robota,“ priblížila učiteľka ľubickej školy Eva Raffajová, ktorá stojí za úspechom v žiadosti o grant.

Ako učiteľke informatiky je jej téma programovania veľmi blízka. Zdôraznila, že jej cieľom bolo motivovať a zapojiť viac detí do programovania, priblížiť kolegom, ale aj žiakom a ich rodičom, že programovať sa dá v rámci a pomocou rôznych webových stránok, projektov či programov, a že táto činnosť dokáže byť zaujímavá a obohacujúca pre všetky predmety či voľnočasové aktivity.

V hodnotení transparentnosti dosiahlo mesto Poprad najlepší výsledok v histórii

„Pre týždne programovania som vybrala programy, ktoré sú na našej škole dostupné a tiež tie, ktoré sme mohli aj vďaka grantu zakúpiť a vyskúšať. Deti najviac zaujímalo programovanie stavebníc Lego We Do2, ozoboti a programovanie v rámci Hodiny kódu či virtuálnej triedy CodeCombat, kde sa hravou formou učili programovať, ako aj ďalších, ktoré sú voľne dostupné na internete,“ ozrejmila Raffajová.

Týždeň programovania podporuje spoločnosť Google v rámci svojej vzdelávacej iniciatívy Grow with Google, ktorá umožňuje študentom rozvíjať ich technické a podnikateľské zručnosti.

„Vždy je pre nás inšpiráciou, keď vidíme, čo všetko ľudia dokážu, keď majú prístup k technológiám. Preto sa už niekoľko rokov v rámci celoeurópskej iniciatívy snažíme, aby príležitosti, ktoré technológie a najmä internet prinášajú, boli prístupné každému,“ hovorí manažérka vzdelávacej iniciatívy Ingrid Popovič a dodáva, že cieľom je, aby všetci, či už pracujúci, študenti alebo žiaci, mali možnosť získať zručnosti, ktoré budú za desať rokov potrebovať, práve vďaka dostupným školeniam a tréningom.

Môže vás zaujímať

Pri rozsiahlom požiari lesa v Kravanoch zasahujú desiatky hasičov