Jednou vetou

Detská Tour Petra Sagana sa do Lučenca vracia po roku

Detská tour Petra Sagana v Lučenci 2017

foto: archív, detskatour.sk

Ukázať svoje cyklistické zručnosti a zmerať si sily s rovesníkmi z celého Slovenska budú môcť deti v Lučenci počas podujatia Detská Tour Petra Sagana, ktoré sa koná v nedeľu 25. marca. Ako TASR informovala Mária Bérešová, vedúca kancelárie primátorky Lučenca, mesto bude dejiskom tejto súťaže už tretíkrát.

„To, že sa etapa detskej tour opäť zorganizuje v Lučenci, je veľkým úspechom. Organizátori sa totiž snažia dejiská jednotlivých etáp každoročne obmieňať. Po druhej zorganizovanej etape v Lučenci prekvapil organizátorov Peter Zánický, mládežnícky tréner Petra Sagana a organizátor celej súťaže, vyjadrením, že krásny lučenecký park, spokojnosť účastníkov a dobrá práca organizačného tímu ho presvedčili, že Lučenec bude opäť zárukou kvality. Sám preto chcel navrhnúť, aby sa preteky po tretí raz vrátili do Lučenca,“ priblížila Bérešová.

Súťaž bude prebiehať v areáli mestského parku. Od 8.00 do 10.00 h sa uskutoční prezentácia a o 10.30 h začne štart kategórie baby. Po nej odštartujú ostatné kategórie (mikro, mili, mini, mladší žiaci/žiačky a starší žiaci/žiačky).
„Tradične nebudú chýbať ani sprievodné akcie. Na deti budú čakať rôzne súťaže či maľovanie na tvár, maskot Saganka, občerstvenie, ako aj stánky s cyklistickou tematikou,“ dodala vedúca kancelárie primátorky Lučenca.

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči