Jednou vetou

Dni mesta Poltár sa nakoniec neuskutočnia

Podujatie Dni mesta Poltár samospráva nakoniec zrušila.

Foto: archív

Podujatie Dni mesta Poltár, ktoré sa mali konať počas víkendu od 18. do 20. septembra, samospráva nakoniec zrušila. Ako radnica informuje na webovej stránke, dôvodom je aktuálna situácia na Slovensku a nárast počtu nakazených novým koronavírusom.

„Podľa vývoja situácie sme spoločne modifikovali obsah podujatia, vyhodnotili riziká, ktoré zadefinoval Úrad verejného zdravotníctva a rozhodli sme, že Dni mesta Poltár s témou tradície tehliarstva a hrnčiarstva sa tento rok konať nebudú,“ informuje samospráva.

Epidemiologická situácia v celej Slovenskej republike je charakteristická nárastom infikovaných. „Aj keď Banskobystrický kraj momentálne nepatrí k najrizikovejším, predpokladáme na podujatí zvýšenú kumuláciu osôb. Nie je vylúčené, že by do mesta prišli aj ľudia z rizikových krajov, okresov a obcí. Keďže podujatie nie je vekovo obmedzené, ohrození sú najmä seniori, ktorí sú rozhodne najrizikovejšou skupinou, a preto je dôležité, aby sme k celej situácii pristupovali zodpovedne a chránili zdravie návštevníkov podujatia,“ dodáva mesto.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru