Jednou vetou

Dni mesta vo Vranove nad Topľou ponúknu návštevníkom aj furmanské preteky

Vranov nad Topľou

Foto: Wikimedia

Tradičné vranovské Dni mesta ponúknu obyvateľom i návštevníkom v tomto roku aj furmanské preteky. Ich súčasťou sú i Vranovské zborové slávnosti, ktoré napíšu 31. ročník.

Ako TASR informovala hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková, trojdňové podujatie sa začína v piatok o 15.00 h zborovými slávnosťami na námestí pred AOC. O 16.00 h je na pódiu pred domom kultúry pripravené otvorenie samotných mestských osláv, v rámci ktorého predstavia novú publikáciu Šport Vranov nad Topľou. „Predstavuje nielen športový svet mesta, ale najmä odprezentuje našim občanom možnosti športového vyžitia na jeho území. Zároveň si v nej môžu nájsť informácie o možnostiach začlenenia sa medzi aktívne kluby, aj ponuku športových aktivít pre seba a pre svoje deti,“ priblížila.

Prečítajte si tiež: Vláda uvoľní pre okres Vranov nad Topľou milión eur

V piatkový podvečer bude vranovské pódium patriť známym slovenským kapelám Chiki Liki Tu-a a Polemic. V sobotu (16.6.) si zas deti budú môcť pozrieť vystúpenie UsmievAnky. Večer sa v rámci VranovFestu predstavia publiku viaceré nielen domáce kapely, ale aj raper Suvereno. „Novinkou mestských osláv budú sobotňajšie furmanské preteky v areáli nášho priemyselného parku,“ povedal primátor Ján Ragan.

V rámci osláv bude v dome kultúry otvorená jubilejná 30. autorská výstava obrazov známeho vranovského maliara Miroslava Kudziu pod názvom Farebné impresie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru