Jednou vetou

Do kampane Vypni telku, zapni seba! sa zapojí viac ako 4000 detí

Ilustračné foto

pixabay.com

Do kampane Vypni telku, zapni seba! sa od pondelka zapojí viac ako 4000 detí. Výzvu nepozerať týždeň televíziu, nehrať hry na mobile a počítači a nahradiť virtuálne četovanie za osobné zážitky prijali deti z celého Slovenska. TASR o tom informovalo eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, ktoré kampaň organizuje.

Detské skupiny tvoria členovia 110 detských skupín a školských kolektívov z celého Slovenska. Kampaň je zameraná na aktívne prežívanie voľného času. Dobrovoľníci pripravili pre deti v tomto týždni zážitkové programy ako alternatívu k pasivite za obrazovkami.

Rodičia nechceli, aby ich deti sedeli na prijímaní s rómskym dievčaťom

Týždeň Vypni telku, zapni seba! trvá od pondelka do nedele 2. júna. Hlavnou témou tohto ročníka je heslo Vysielame naživo. „Túto tému rozvíjajú animátori a pedagógovia tvorivým spôsobom podľa pripraveného metodického materiálu a navrhnutého harmonogramu týždňa,“ uviedlo eRko. V pondelok ide o tému hráme sa naživo, v utorok tvoríme naživo, v stredu budú zapojené deti športovať naživo, vo štvrtok sa budú naživo rozprávať. Koniec pracovného týždňa bude patriť téme spievame a tancujeme naživo a cez víkend oslávia zúčastnení Medzinárodný deň detí.

Deti budú počas týždňa na znak svojho záväzku nosiť náramok s logom kampane. Každý účastník dostal dva náramky. Jeden pre seba a druhý pre kamaráta. „Takýmto spôsobom sa počet účastníkov môže navýšiť až na 8000,“ uviedlo eRko.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru