Jednou vetou

Do komunálnych volieb v Nitre idú kandidáti Ľudovej strany Pevnosť Slovensko

Milan Uhrík

foto: TASR

Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v Nitre nepostaví svojich kandidátov na primátora, ani na poslancov mestského zastupiteľstva. Namiesto toho podporí kandidatúru ľudí za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko (ĽSPS).

Na post primátora za ĽSPS bude kandidovať poslanec Kotlebovej strany v Národnej rade SR Ján Kecskés. O posty poslancov sa bude uchádzať ďalších deväť kandidátov. Volebný program strany má názov Pribina. „Každé z písmen tohto slova má svoj význam. Písmeno P znamená príležitosť, potom je R ako rozvoj, I ako investície, B ako bezpečnosť, I ako inovácie, šieste písmeno N ako Nitrania sebe a A ako aktivita,“ vysvetlil Kecskés.

Nitra vydá vlastnú eurobankovku

Vo svojom programe sa chcú zamerať na oblasť architektúry, ekonomiky a investícií, bezpečnosti a spolupráce s podnikateľským prostredím a verejnosťou. Okrem iných aktivít plánujú ĽSNS i ĽSPS obnovenie hliadok, ktoré majú v Nitre dozerať na bezpečnosť. „A to až do chvíle, pokým na úrovni mesta, čiže na úrovni mestskej polície v spolupráci so štátnou políciou nespravíme poriadok,“ povedal Kecskés.

ĽSPS je často považovaná za „záložnú“ stranu, ktorú chce ĽSNS údajne využiť, ak by generálny prokurátor Jaromír Čižnár uspel so svojím návrhom na jej rozpustenie. Spriaznenosť a príbuznosť oboch strán nevylúčil ani podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, ani Kecskés. „To je možno trošku väčšia hra. Pevnosť Slovensko je naša ďalšia stratégia. Tento politický národný subjekt bude ešte viac národný, ešte viac sociálny a ešte viacej kresťanský. Tieto informácie sa občania dozvedia počas našej predvolebnej kampane,“ uviedol Kecskés.

Môže vás zaujímať

V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční projekt Cibula Fest +