Jednou vetou

Dôchodkyňa z Nitry poslala neznámemu mužovi na účet 4 tisíc eur

Ilustračné foto

TASR

Dôchodkyňa z Nitry poslala na účet neznámemu mužovi 4000 eur. V nedeľu 4. februára krátko pred obedom zdvihla vyzváňajúci telefón. Neznámy mužský hlas v telefóne jej oznámil, že jej syn mal dopravnú nehodu.

„Muž v telefóne sa predstavil ako lekár a 83-ročnej dôchodkyni oznámil, že má uhradiť 4000 eur za účelom vyplatenia poškodených,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Žena zo svojho účtu poslala na účet do Maďarska neznámej osobe 4000 eur, za bankový prevod zaplatila ďalších 176 eur. Až po odchode z banky a synovom telefonáte zistila, že sa stala obeťou podvodu.

Vyšetrovateľka z Nitry začala v danej veci trestné stíhanie pre zločin podvodu. Na objasnení prípadu polícia intenzívne pracuje. V zmysle zákona hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na tri až desať rokov, pretože bol spáchaný na chránenej osobe.

„Polícia neustále apeluje najmä na starších občanov, aby si vždy každý telefonát preverili u svojho príbuzného,“ upozornila Bruchterová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru