Jednou vetou

FOTO: V súvislosti so smrteľnou nehodou pri Košiciach začala trestné stíhanie

ilustračné foto, hlavne.sk
Polícia v súvislosti so sobotňajšou tragickou dopravnou nehodou pri Košiciach-Šebastovciach začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Pri nehode prišiel o život vodič osobného auta, ktoré sa zrazilo s kamiónom.

Polícia vyšetruje požiar auta,ktorý bol možno úmyselný, i vyčíňanie na cintoríne

„Po 6.00 h predchádzal 39-ročný vodič z okresu Martin s osobným motorovým vozidlom značky Škoda Fabia smerom na Košice pred ním idúce vozidlo. Po predídení vozidla sa však nezaradil ihneď do jazdného pruhu, ale pokračoval v jazde v protismernej časti vozovky. V protismere išlo nákladné motorové vozidlo značky Volvo, ktoré viedol 46-ročný štátny príslušník Rumunska. Vodič Fabie na zvukové ani svetelné znamenia, ktoré kamionista vydával, nereagoval. Aj napriek tomu, že vodič nákladného motorového vozidla sa snažil zrážke brzdením, aj vyhýbaním sa k okraju vozovky zabrániť, došlo k čelnej zrážke vozidiel,“ uviedla Ivanová.

Vodič Škody Fabie pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. „Vykonanou dychovou skúšku nebolo u kamionistu zistené požitie alkoholických nápojov. To, či alkohol alebo iné návykové látky požil pred jazdou vodič osobného motorového vozidla, bude zisťované pri pitve,“ doplnila Ivanová.

Vodič narazil do policajného auta, namerali mu takmer dve promile

Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 10.000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

NA RISKANTNÉ PREDBIEHANIE DOPLATIL TÝM NAJCENNEJŠÍM – VLASTNÝM ŽIVOTOM39-ročný vodič Škody Fabie dnes ráno predbiehal…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Košický kraj Sobota 10. augusta 2019

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru