Jednou vetou

Dopravná nehoda v Lieskovci si vyžiadala dvoch zranených

ilustračné foto, hlavne.sk
Zranenia dvoch ľudí si vyžiadala dopravná nehoda osobného auta v pondelok (21. 10.) pred 22.00 h v Dubnici nad Váhom, časti Lieskovec. Pri udalosti zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Dubnice nad Váhom s jedným vozidlom. TASR o tom v utorok informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

V dôsledku nárazu do betónového oplotenia zostal havarovaný automobil prevrátený na boku, pričom vo vozidle zostala zakliesnená zranená osoba. Druhej zranenej osobe pomáhal pri opustení vozidla náhodný okoloidúci vodič.

„Zasahujúci hasiči preverili zdravotný stav prvej osoby a poskytli jej ošetrenie. Druhá skupina hasičov súčasne začala s vyslobodzovaním zakliesnenej osoby z vozidla za nepretržitého poskytovania zdravotnej starostlivosti. Príslušníci HaZZ zabezpečili automobil proti prevráteniu a pomocou hydraulického zariadenia a transportnej dosky postupne vyslobodili zakliesnenú osobu z vozidla,“ opísal Petrík. Obe zranené osoby si podľa neho prevzali zdravotníci záchrannej zdravotnej služby.

Príslušníci HaZZ vykonali na havarovanom automobile protipožiarne opatrenia a po zdokumentovaní udalosti políciou asistovali pri bezpečnom naložení vraku na vozidlo odťahovej služby. „Na záver boli prostredníctvom absorpčnej látky zachytené a z vozovky odstránené vytečené prevádzkové kvapaliny,“ dodal hovorca hasičov.

Môže vás zaujímať

V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční projekt Cibula Fest +