Jednou vetou

DPB vyzýva vodičov, aby cez horúčavy mysleli na seba i cestujúcich

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Dispečing Dopravného podniku Bratislava (DPB) vyzýva vodičov MHD počas horúčav, aby dodržiavali pitný režim a tiež, aby spríjemnili pre cestujúcich prostredie vo vozidlách. Uviedla to hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Vodiči MHD sa majú možnosť občerstviť počas pracovných a bezpečnostných prestávok. „V zmysle vyhlášky ministerstva zdravotníctva a v zmysle kolektívnej zmluvy DPB zabezpečuje počas horúčav nielen vodičom, ale aj ďalším zamestnancom, ktorí pracujú v teréne, napríklad revízorom, robotníkom, dispečerom a ďalším poukážky na pitný režim,“ podotkla hovorkyňa dopravného podniku.

Horúčavy potrápia Slovensko aj dnes. Peklo bude takmer na celom území

Vysoké teploty zasiahnu veľkú časť územia Slovenska aj vo štvrtok. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal viaceré výstrahy. Meteorológovia očakávajú najväčšie horúčavy v okresoch Pezinok, Senec, Galanta, Šaľa, Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, Trebišov Michalovce a Sobrance. Maximálna teplota vzduchu tam môže ojedinele dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uvádza SHMÚ, ktorý vydal pre tieto okresy výstrahu 2. stupňa s platnosťou od 15.00 do 18.00 h. Výstraha 1. stupňa v rovnakom čase platí pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Košický kraj a časti Prešovského a Banskobystrického kraja. Teploty v týchto lokalitách môžu ojedinele vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru