Na dražbe v Trnave sa zvyklo predávať za symbolické sumy oblečenie, kozmetika, knihy, cigarety, hračky, elektronika, CD, DVD a množstvo iných predmetov pre osobnú spotrebu, do domácnosti, pre automobily, ktoré posielali ľudia poštou. Balíky nedokázala doručiť buď pre nesprávnu adresu, úmrtie či odsťahovanie adresáta, zmeškanie odbernej lehoty, alebo aj z dôvodu, že ho odmietol prebrať adresát, alebo naspäť aj odosielateľ.
Trnava: Vianočný strom už stojí na Trojičnom námestí
V takejto situácii boli odoslané z celého Slovenska do Trnavy, kde sa nachádza jediné takto špecifikované pracovisko Slovenskej pošty. POÚ mala oprávnenie porušiť listové tajomstvo a otvorením listovej alebo balíkovej zásielky preskúmať ich obsah, aj za účelom zisťovania ďalšej možnosti doručenia.
Rímska polícia búra nelegálne postavené vily rómskeho klanu Casamonica
Dražby sa každoročne opakovali za neutíchajúceho záujmu návštevníkov, ale v posledných rokoch sa počet balíkových zásielok, vhodných do dražby pre zmenu pravidiel znižoval. Svoje hviezdne chvíle zažívali dražby počas socializmu, keď mnohé z vecí v balíkoch boli nedostatkovými a na dražbe sa k nim dalo dostať za pár halierov. K tomu sa pridávala aj neopísateľná atmosféra akcie, ktorú vytváral vyvolávaním ponúk dlhoročný maskot dražieb Ján Mihina. Jeho zásluhou chodili na dražby celé rodiny a predalo sa všetko bezo zvyšku. Vtedy sa konali v hale trnavskej hlavnej pošty na Trojičnom námestí a tá bývala pravidelne zaplnená do posledného miesta. Po presťahovaní je to na Pošte Trnava 2 pri železničnej stanici.