Dubničan sa mal matke vyhrážať, že ju rozštvrtí a vyhodí z balkóna

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania čelí 31-ročný muž z Dubnice nad Váhom. Ten sa mal 7. októbra krátko po polnoci svojej matke vyhrážať, že ju rozštvrtí a vyhodí z balkóna, informovala v stredu trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

„Vyhrážkam obvineného však malo predchádzať aj jeho agresívne správanie. Mal si vyzliecť tričko, s ktorým mal svoju matku biť, odsotiť ju a vulgárne jej nadávať. Nakoľko má byť užívateľom omamných látok a alkoholu, vystrašená žena sa bála o svoj život a zdravie. Zo strachu pred ním si narýchlo vzala deku a utiekla z bytu,“ uviedla Antalová.

Obvineného z pokusu o vraždu jeho babky vzali do väzby

Poškodená žena sa podľa nej snažila noc prečkať a prespať v kríkoch kúsok od domu. „Keď v blízkosti miesta, kde zaspala, počula ľudí, tak sa odhodlala a išla konanie svojho syna oznámiť dubnickým policajtom. Tí okamžite konali a išli do bytu, kde zostal agresívny muž. V zmysle zákona ho obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo aj vznesené obvinenie,“ doplnila.

Poverený príslušník spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného, ktoré v utorok (9. 10.) potvrdil sudca Okresného súdu v Trenčíne. „Za tento skutok Dubničanovi hrozí až trojročný trest odňatia slobody,“ dodala policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave