Jednou vetou

Dunaj by mal kulminovať popoludní, k ďalším vzostupom by nemalo prísť

Vizualizácia nového mosta cez Dunaj

Foto: D4R7

Podľa platnej predpovede zrážok by nasledujúcich dňoch na Dunaji už nemalo prísť k vzostupu vodných hladín, ale naopak, k poklesu. Pre TASR to uviedla hydrologička odboru hydrologické predpovede a výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Michaela Mikulčíková.

Hladina Dunaja vo štvrtok o 7.00 h prekročila v stanici Bratislava úroveň zodpovedajúcu 1. stupňu povodňovej aktivity (SPA). O 14.00 h dosiahol vodný stav 672 cm. „Následne spätným vzdutím stúpla aj hladina Moravy, v stanici Devínska Nová Ves bola takisto prekročená úroveň 1. SPA,“ informovala Mikulčíková.

Doteraz najväčšou tragédiou na Dunaji je smrť ôsmich slovenských námorníkov

Podľa jej ďalších slov by v Bratislave mohla výška hladiny v popoludňajších hodinách kulminovať na úrovni okolo 675 cm. V strednej a dolnej časti slovenského úseku Dunaja možno očakávať vzostupy z dotekania. „Nepredpokladáme však, že v niektorej z vodomerných staníc bude dosiahnutá hladina zodpovedajúca 1. stupňu povodňovej aktivity,“ uviedla hydrologička.

SHMÚ vydal pre oblasť Bratislavy vo štvrtok ráno hydrologickú výstrahu 1. stupňa. Výstrahu pred povodňou z pretrvávajúceho dažďa a vysokej nasýteností povodí vydali hydrológovia aj pre viaceré okresy na východnom Slovensku.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru