Jednou vetou

Dve dopravné nehody spôsobili dôchodkyne pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto

Polícia SR

Bratislavskí policajti zaznamenali koncom uplynulého týždňa dve dopravné nehody. Pod obidve sa podpísalo požitie alkoholu a v obidvoch prípadoch figurovali dôchodkyne. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Prvá nehoda sa stala popoludní na parkovisku na Šándorovej ulici, keď sa 67-ročná vodička nevenovala plne vedeniu vozidla a narazila do dvoch zaparkovaných vozidiel. Do tretieho vozidla narazila pri cúvaní. Polícia ju následne zastavila na Exnárovej ulici. Dychová skúška preukázala 1,69 promile, alkohol potvrdila aj opakovaná dychová skúška.

Muž obvinený zo zločinu vraždy v štádiu pokusu mal spôsobiť nehodu

K druhej dopravnej nehode došlo v ten istý deň neskôr na Tomášikovej ulici. Pred križovatkou s Ružinovskou ulicou narazila 68-ročná vodička do vozidla stojaceho pred ňou. Dychovou skúškou bolo vodičke namerané 1,4 promile.

„V obidvoch prípadoch boli vodičky po vykonaní potrebných úkonov umiestnené v cele policajného zaistenia, a rovnako im bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ doplnil Szeiff.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru