Jednou vetou

Dvojica Bánovčanov predávala vo svojich trafikách nelegálne cigarety

Ilustračné foto

foto: TASR - Finančná správa

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v Bánovciach nad Bebravou 81 kilogramov tabaku a 23.700 kusov cigariet. Dvaja muži, ktorí vyrábali a skladovali tieto neoznačené tabakové výrobky, ich následne predávali. Informovala v utorok TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) Ivana Skokanová.

„Dvojica Bánovčanov v rozpore so zákonom dovážala neoznačené cigarety a tabak, respektíve tabakovú surovinu, uskladňovala ich vo vlastných alebo prenajatých priestoroch a následne predávala vo svojich trafikách v Bánovciach nad Bebravou,“ konkretizovala Skokanová.

Colníci dali spáliť 1,6 milióna balení nelegálnych cigariet

Colníci podľa nej urobili prehliadky v rodinných a polyfunkčnom dome a v trafikách vo vlastníctve týchto osôb. „Pri kontrole našli tabak v plastových spotrebiteľských baleniach bez označenia a s označením Marco Polo, Koloseum a cigarety značky Marlboro a Pall Mall Viceroy. Objavili tiež stolovú váhu na váženie neoznačených spotrebiteľských balení a prázdne plastové vrecká na balenie spotrebiteľských balení tabaku s červenou potlačou Marco Polo,“ priblížila s tým, že pri prehliadkach zaistili colníci celkovo 81 kilogramov tabaku a 23.700 kusov cigariet.

„Počas monitorovania objektu v Bánovciach nad Bebravou, v ktorom boli uskladňované neoznačené tabakové výrobky, sa rodičia jedného z mužov pokúsili predmetné tabakové výrobky skryť pred colníkmi na streche priľahlej garáže rodinného domu. Colníci však túto skrýšu objavili a tabakové výrobky zaistili,“ dodala Skokanová.
Finančný únik na spotrebnej dani z neoznačených tabakových výrobkov FS predbežne vyčíslila na 7450,56 eura. Dvojici hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru