Dvojica Bánovčanov predávala vo svojich trafikách nelegálne cigarety

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v Bánovciach nad Bebravou 81 kilogramov tabaku a 23.700 kusov cigariet

foto: TASR - Finančná správa

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v Bánovciach nad Bebravou 81 kilogramov tabaku a 23.700 kusov cigariet. Dvaja muži, ktorí vyrábali a skladovali tieto neoznačené tabakové výrobky, ich následne predávali. Informovala v utorok TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) Ivana Skokanová.

„Dvojica Bánovčanov v rozpore so zákonom dovážala neoznačené cigarety a tabak, respektíve tabakovú surovinu, uskladňovala ich vo vlastných alebo prenajatých priestoroch a následne predávala vo svojich trafikách v Bánovciach nad Bebravou,“ konkretizovala Skokanová.

Colníci dali spáliť 1,6 milióna balení nelegálnych cigariet

Colníci podľa nej urobili prehliadky v rodinných a polyfunkčnom dome a v trafikách vo vlastníctve týchto osôb. „Pri kontrole našli tabak v plastových spotrebiteľských baleniach bez označenia a s označením Marco Polo, Koloseum a cigarety značky Marlboro a Pall Mall Viceroy. Objavili tiež stolovú váhu na váženie neoznačených spotrebiteľských balení a prázdne plastové vrecká na balenie spotrebiteľských balení tabaku s červenou potlačou Marco Polo,“ priblížila s tým, že pri prehliadkach zaistili colníci celkovo 81 kilogramov tabaku a 23.700 kusov cigariet.

„Počas monitorovania objektu v Bánovciach nad Bebravou, v ktorom boli uskladňované neoznačené tabakové výrobky, sa rodičia jedného z mužov pokúsili predmetné tabakové výrobky skryť pred colníkmi na streche priľahlej garáže rodinného domu. Colníci však túto skrýšu objavili a tabakové výrobky zaistili,“ dodala Skokanová.
Finančný únik na spotrebnej dani z neoznačených tabakových výrobkov FS predbežne vyčíslila na 7450,56 eura. Dvojici hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov

Môže vás zaujímať

SHMÚ: V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu