Jednou vetou

Dvojicou mladíkov, ktorí v bratislavskej MHD napadli manželov, sa už zaoberá súd

Ilustračné foto

TASR

Dvojicou mladíkov, ktorí mali 22. mája vo večerných hodinách napadnúť v bratislavskej MHD manželský pár, sa už zaoberá Okresný súd Bratislava IV, ktorý vytýčil termín hlavného pojednávania na november.

Aktualizované: 15:08

„V uvedenej veci bola 16. septembra podaná väzobná obžaloba na Okresný súd Bratislava IV,“ uviedol vo štvrtok  prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave Matej Izakovič.

„Uznesením zo dňa 9. októbra súd rozhodol, že ponecháva obvinených vo väzbe i po podaní obžaloby. Proti uvedenému uzneseniu podal obvinený S. G. sťažnosť a spis bude predložený Krajskému súdu (KS) v Bratislave na rozhodnutie o sťažnosti. Termín hlavného pojednávania je vytýčený na 13. novembra a 20. novembra,“ informoval hovorca KS Pavol Adamčiak.

Ondrej Á. a Stanislav G. sú vo väzbe už od začiatku júna. Obvinení sú zo zločinu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva, ale aj jednotlivo pre prečin vydierania a nebezpečného vyhrážania.

V prípade napadnutia manželského páru v bratislavskej MHD sú obvinení 18-ročný Ondrej Á. a 18-ročný Stanislav G. z Bratislavy. Mladíci mali 22. mája večer v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského v Bratislave fyzicky a verbálne napadnúť manželský pár vo veku 50 a 52 rokov, ktorý ich upozornil na hlučné a neslušné správanie.

Polícia navrhla obžalovať mladíkov, ktorí v bratislavskej MHD napadli manželov

„Zatiaľ čo prvý z dvoch obvinených zavretými päsťami niekoľkokrát udrel oboch manželov a jednému z nich tým spôsobil ťažké zranenia v oblasti hlavy, druhý obvinený sa následne začal so zdvihnutými rukami manželom vyhrážať zabitím,“ spresnila polícia. Po vystúpení z vozidla MHD mali obaja obvinení mladíci v blízkosti manželov uviesť, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú.

Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre. Za toto konanie boli obvinení za trestné činy ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili svedkovia, ktorí pomohli k objasneniu incidentu.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne