Jednou vetou

Električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici plánujú obnoviť

Ilustračné foto

Foto: TASR

Električkovú trať na Detvianskej a Púchovskej ulici v bratislavskej Rači plánujú rekonštruovať. Trať už totiž vykazuje pomerne značný stupeň opotrebenia koľajníc.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) už vyhlásil súťaž na stavebné práce za odhadovaných 2,8 milióna eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Mesto Bratislava podpísalo štvorročnú zmluvu na letnú a zimnú údržbu komunikácií

Električková trať sa má rekonštruovať v úseku od zastávky na Čachtickej po začiatok zastávky (smer obratisko) pri Rustaveliho ulici.

V rámci opravy sa majú nahradiť panely, namontovať nové koľaje a koľajové konštrukcie, nový kryt električkovej trate a obnoviť a predĺžiť sa majú aj nástupištia.

Stavebné práce plánujú realizovať za úplného vylúčenia električkovej dopravy v dotknutom úseku. Výlukou budú dotknuté električkové linky 3 – Rača – Petržalka, 5 – Rača – Dúbravka a 7 – Rača – Námestie SNP v rannej špičke.

Mestskí policajti zistili v Bratislave počas hodinovej kontroly 33 priestupkov

„Nakoľko nie je možné tieto električkové linky viesť odklonovou trasou a je predpoklad zachovania čo najväčšieho rozsahu električkovej dopravy bez nutnosti zavedenia náhradnej autobusovej dopravy, navrhujeme na Čachtickej ulici pred zastávkou cintorín Rača osadiť stavebnú výhybku. Táto umožní obrat obojsmerných električiek s obsluhou zastávky cintorín Rača,“ píše sa v projektovej dokumentácii.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru