Jednou vetou

Elektrikári na strednom Slovensku odstránili viacero porúch, pribudli ale ďalšie

Ilustračné foto

pixabay

Po silnom vetre, ktorý v pondelok postihol viaceré oblasti stredného Slovenska, nemalo večer o 18.00 h elektrinu ešte asi 6000 odberných miest. Mimo prevádzky je stále 70 trafostaníc. Informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Hasiči zasahovali za posledných osem hodín najviac v Nitrianskom kraji

„Našim elektrikárom sa v priebehu posledných hodín podarilo odstrániť niekoľko porúch, ale vietor zatiaľ neutíchol a pribudli ďalšie,“ priblížil Gejdoš. Väčšinu porúch spôsobili stromy a polámané konáre na elektrickom vedení.

„Pracovníci SSD sú stále v teréne a snažia sa odstrániť čo najviac porúch ešte predtým, ako príde noc. Situáciu však na mnohých miestach komplikuje neutíchajúci vietor, padajúce stromy a mokrý, šmykľavý terén. Teraz je nemožné odhadnúť, ako dlho bude trvať odstraňovanie jednotlivých porúch, ale skupinky našich terénnych pracovníkov spolu s externými piliarmi robia všetko, čo je v ich silách. Rovnako aj dispečeri zo žilinskej centrály hľadajú najlepšie riešenie, ako predzásobiť čo najviac odberateľov z funkčných vedení,“ uviedol k situácii hovorca SSD.

FOTO: Výmena kabáta? Kakaovník Adamec má nové politické ambície

Najviac trafostaníc mimo prevádzky je momentálne v Osrblí (13) a Klenovci (11).

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu