Jednou vetou

Esterházyho kaštieľ v Želiezovciach bude mať opravenú átriovu časť

Interiér Esterházyho kaštieľa v Želiezovcach.

Foto: archívne, TASR

Mesto Želiezovce v okrese Levice chce pokračovať v rekonštrukcii Esterházyho kaštieľa, do budúcej letnej sezóny chce opraviť jeho átriovú časť.

Ako TASR informoval primátor Ondrej Juhász, tento rok sa samospráve podarilo obnoviť dve miestnosti určené na služby verejnosti.

Súčasťou projektu bude aj vybudovanie chýbajúcich sociálnych priestorov v Želiezovskom parku. „Máme aj investora, ktorý prejavil záujem o vybudovanie kaviarne. Naším cieľom je, aby bol kaštieľ pre verejnosť otvorený cez víkendy. Je to však ešte v počiatočnom štádiu, keďže sa to bude prerokovávať na zasadnutí mestského zastupiteľstva na jeseň tohto roka. Konkrétne položky na tento projekt by sa mali dostať do budúcoročného rozpočtu,“ povedal Juhász.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude projekt financovaný výhradne z rozpočtu mesta. „Podľa našich informácií v súčasnosti nemožno na tento zámer získať finančné prostriedky z eurofondov.

Predbežné finančné náklady však zatiaľ nie je možné určiť, keďže všetky položky ešte len budú nacenené, prebehne výberové konanie a pod.,“ dodal primátor.

Môže vás zaujímať

Na tajch Klinger sa vrátila plaváreň, finálny projekt má mať hodnotu 70-tisíc eur