Jednou vetou

Fajná ponuka na ďalší decembrový víkend

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Aké máte plány na víkend? Možno Vás inšpirujeme. V sobotu a nedeľu bude podľa SHMÚ zamračené až oblačno, miestami hmlisto. Na mnohých miestach dážď alebo mrholenie, na východe miestami aj v nižších polohách sneženie. Teploty maximálne do 6 stupňov. Kade - tade pozor aj na možnú poľadovicu. Tak a teraz sa mrknite, čo sme našli, že sa všetko deje možno aj vo Vašom okolí:

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Mikulášske trhy, jarmoky a takéto veci

V Ľubochni sa konajú Mikulášske trhy 2018. Nachystali všelijaké dobroty na predaj, deti sa môžu povoziť na koníkoch a dokonca sa tam pôjde pozrieť aj sám Mikuláš osobne. O muziku sa má postarať skupina Hrdza. Vraj potom ešte v rámci programu budú zapaľovať nejaké Mikulášske ohne. No s týmto opatrne, Prešporáci by vedeli rozprávať o plameňoch minulý týždeň…

FOTO: Požiar na trhoch narobil obrovské škody

Cez víkend sa koná Mikulášsky jarmok v Liptovskom Mikuláši, Račianske Vianočné trhy pochopiteľne v Rači, Mikulášske trhy na námestí organizujú v Skalici, Strečno pripravilo fajnové vianočné trhy, podobné podujatie sa deje v Spišskej Novej Vsi, alebo aj v Ochodnici, Námestove, či v Bernolákove, vo Svätom Jure, Nitrianskom Pravne, vo Veličnej, v Skalitom, ale i na mnohých ďalších miestach. Možno tam zoženiete aj voňavé domáce klobásky. Cítite ich z obrázku? Asi máte nádchu…

Domáce klobásy sú fajná vecička | ilustračné foto: hlavne.sk

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Veľmi zaujímavý názov má akcia „Degešské vianočné trhy“. Predávať sa budú rôzne hand-made výrobky, nálada bude zadarmo, ale vraj ako vždy, pretože je to už jubilejný 5. ročník. Aha, že kde to je? Kultúrny dom Rastislavice.

Pri príležitosti sviatku Sv. Lucie sa koná v sobotu v bratislavských Vajnoroch Lampiónový sprievod. Zraz je o 16:45 pred Miestnym úradom a potom sa pôjde dohodnutými uličkami. Nie, že niektorí zídu na zlé chodníčky 🙂 Bude pripravené drobné občerstvenie aj detský punč. Lenže túto obloženú misu tam nenájdete, to je záber z generálky:

Spočítajte kalórie na tomto obrázku | ilustračné foto: hlavne.sk

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Koncerty a hopsasá?

Ak milujete hudbu a lahodné tóny, tak si skočte napríklad na Vianočný koncert Márie Čírovej v nedeľu do Dolného Kubína, alebo Kollárovci roztancujú Bánov, či Lucka Bílá sa teší na stretko v Dunaskej Strede. V Synagóge Ružomberok sa konajú Swingové Vianoce, SĽUK to roztočí vo Vrútkach alebo Miro Jaroš v Žiline v nedeľu, či Adventný koncert v Skalici.

Ďalšie nedeľné veci

Predvianočnými akciami to bude žiť aj v nedeľu, alebo niekde skôr v nedeľu ako v sobotu. Presnejšie: Zapaľovanie adventných sviečok prebieha na nám. Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou, jednodňové Vianočné trhy budú v Dobrej Vode a Zázrivej. Mikuláš nestihol prísť všade cez týždeň a tak si na neho počkajú v Brezne, Trstenej, prípadne vo Vígľaši a Svederníku. Charitatívne trhy organizujú v nedeľu Budmerice.

Zháňate dobré lyže na zimu a nechcete oplieskať celú peňaženku? Vyskúšajte bazár:

Lyže za výhodnú cenu možno zoženiete na tejto burze | foto: hlavne.sk

Konečne dofrčal. Všetkým sa ušli v Bratislave sladkosti od Mikuláša.

Pred nami je druhá adventná nedeľa, podľa tradície sa zapaľuje ďalšia sviečka, ktorá reprezentuje lásku a Ježiškove jasličky. Možno sa zatúlate aj na trhy. Tie bratislavské bola skontrolovať pani Hruštíková, poriadne sa rozohnila:

…urobte si trochu predvianočnej nálady:

…čakáte naozaj na sneh?

…alebo nemáte radi zimu? Vráťte sa trochu do leta:

V každom prípade si  užite si príjemný víkend a nech prebehne podľa očakávaní. A viete čo je najhoršie? Že víkend je rýchlo fuč, je to tak, sú aj dôkazy – veľa ľudí by o tom vedelo rozprávať… 🙂 Peknú sobotu aj nedeľu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru