Jednou vetou

Falošný lekár sa pokúsil okradnúť dôchodkyne z Nitry o peniaze

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Zatiaľ neznámy podvodník sa pokúsil vylákať od 77-ročnej dôchodkyne z Nitry peniaze. Počas uplynulého víkendu zatelefonoval žene neznámy muž, ktorý sa predstavil ako lekár. Za mlčanie o nehode, ktorú údajne spôsobil jej syn, požadoval 4800 eur.

„Dôchodkyni tiež povedal, že jej syn je zranený a preto sa s ňou nemôže rozprávať. Pripomenul, že o telefonáte nesmie nikomu povedať. Žene dal podrobné inštrukcie a poslal ju do banky, v ktorej mala vykonať prevod peňazí,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Pri vystupovaní z autobusu v Nitre utrpela zranenie žena, polícia hľadá svedkov

Dôchodkyňa peniaze na účet neznámemu volajúcemu zaslala, no ihneď ako vyšla von z banky, zavolala svojmu synovi. „Keď zistila, že je v poriadku, uvedomila si, že naletela podvodníkovi. Okamžite sa vrátila naspäť a požiadala o stornovanie platby. Keďže sa peniaze ešte nachádzali v depozite, storno bolo úspešné,“ povedala Bruchterová.

Podobnú skúsenosť s mužom, ktorý sa vydával cez telefón za lekára, majú aj ďalšie dve dôchodkyne, od ktorých sa volajúci pokúsil podvodným konaním vylákať peniaze. Obidve ženy si v telefóne vypočuli úplne rovnaký príbeh o nehode a o zranenom  príbuznom. Od 69-ročnej Márie pýtal falošný lekár 2500 eur, 77-ročnej Márii výšku sumy neuviedol s tým, že jej ešte zavolá. „Ani v jednom prípade však k odovzdaniu peňazí našťastie nedošlo,“ potvrdila Bruchterová.

Budúcim zubným lekárov pomôže vo výučbe nové pracovisko

Polícia tieto skutky kvalifikuje ako trestný čin podvodu v štádiu pokusu, keďže páchateľ sa osoby pokúsil uviesť do omylu. „Upozorňujeme najmä seniorov, aby po takomto telefonáte okamžite zavolali na políciu a aby si informáciu o údajnej nehode u svojich príbuzných preverili,“ vyzvala občanov policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru