Jednou vetou

Fantastické! Vybrať strednú školu v čase koronakrízy pomôže kvíz

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS)

Archívne foto: TASR

Online kvíz pozostáva zo šesťnástich otázok a výsledkom je odporúčanie vhodnej školy alebo odboru

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prichádza s interaktívnym kvízom na výber strednej školy. V dnešnej tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. „Výber strednej školy patrí medzi jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka. Pre uľahčenie výberu prináša BSK interaktívny online kvíz,“ uviedla Forman.

Kvíz na internetovej stránke www.strednapremna.sk pozostáva zo šestnástich otázok s predvolenými odpoveďami. Ich výsledkom je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru. Prihlášky na stredné školy je možné podať v predĺženom termíne – do 15. mája, bez potvrdenia od lekára. Prijímacie, ako aj talentové skúšky sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

„Interaktívnym kvízom reagujeme na opatrenia týkajúce sa zabráneniu šírenia nového koronavírusu. So žiakmi sa stretávame v online prostredí, teda tam, kde dnes prebieha ich kompletná výučba,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

FOTO: Nový káder pre Sulíkovcov? Pozrite sa, kto večeral so županom Drobom

Bratislavský kraj každoročne pripravuje ponuku odborov na školách nielen priamo so zamestnávateľmi, ale aj s odborníkmi na zamestnanosť. „Sledujeme, o aké povolania bude o pár rokov záujem, čo od študentov budú vyžadovať zamestnávatelia. Práve podľa ich požiadaviek a výhľadov upravujeme odbornú prípravu na našich stredných školách,“ doplnil BSK. Za uplynulé dva roky kraj otvoril až 21 nových odborov a štyri nové bilingválne gymnáziá.

Bratislava dostala takýto dar od japonského veľvyslanectva

Jedným z benefitov na školách BSK je ubytovanie v internáte za jedno euro pre študentov zapojených do duálneho vzdelávania. Títo študenti majú navyše aj obed v jedálni za jeden cent. „Do duálneho vzdelávania sú zapojené školy pripravujúce budúcich automechanikov, obchodných pracovníkov, pracovníkov v bankách, elektromechanikov a množstvo ďalších. Už počas strednej školy tak majú možnosť získať prax a privyrobiť si,“ vysvetlil BSK. Zamestnávatelia zapojení do duálneho vzdelávania v prípade úspešného štúdia garantujú pracovné miesto po ukončení školy.

Viac nájdete aj na tomto oficiálnom linku BSK

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru