Jednou vetou

Festival kultúry a športu v Medzilaborciach ponúkne opäť možnosť zabaviť sa

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Festival kultúry a športu v Medzilaborciach v piatok odštartuje svoj 56. ročník. Podľa primátora Vladislava Višňovského ide o jednu z najvýznamnejších akcií v rámci všetkých, ktoré mesto počas roka organizuje. Trojdňové podujatie má za cieľ vytvoriť nielen priestor pre zábavu a šport, ale aj miesto, kde sa ľudia môžu stretnúť a pozhovárať.

Festival sa začína medzinárodným sympóziom rezbárov pred Múzeom moderného umenia Andyho Warhola. Umelci budú počas troch dní pracovať na vytvorení betlehema a sochy vojaka Švejka. V sobotu a v nedeľu (23. a 24.6.) sa presunú do miniskanzenu, ktorý sa nachádza pri mestskom amfiteátri, na ktorom bude prebiehať aj hlavný program.

V sobotu je pripravené okrem iného vystúpenie dychového orchestra z Humenného a dychovej hudby z Helcmanoviec. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj program detských súborov a folklórnych skupín. V programe Z klenotnice rusínskeho folklóru sa zas predstavia laureáti festivalu Spevy môjho rodu a folklórny súbor Chemlon. V neskorších hodinách vystúpia Poddukelský umelecký ľudový súbor, Babkiny vnuky, Drišľak, Adam Ďurica a Modus. Ani v tomto roku nebude chýbať ohňostroj.

Čítajte viac: V Medzilaborciach predstavia figurínu Andyho Warhola v životnej veľkosti

Galakoncert tohtoročného festivalu sa začne v nedeľu o 13.30 h. Návštevníci si neskôr môžu pozrieť vystúpenie Rusín Čendeš Orchestra, Lady colors a IMT Smile. Počas soboty a nedele nebude chýbať ani šport. Okrem futbalu je pre záujemcov pripravený aj turnaj v kolkoch.

Hlavným organizátorom festivalu je mesto Medzilaborce, spoluorganizátorom je Rusínska obroda na Slovensku. Realizovaný je s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a Prešovského samosprávneho kraja.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru