Jednou vetou

Finančná správa odhalila nelegálnu výrobňu cigariet a zaistila 16,5 tony tabaku

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v utorok a v stredu (14. - 15. 5.) zlikvidovali na východe Slovenska nelegálnu výrobňu cigariet, zaistili tony tabakovej suroviny a zadržali viaceré osoby.

To všetko pri dvoch raziách na východe Slovenska v Košiciach a v obci Haniska. Predpokladaná škoda voči štátnemu rozpočtu v každom z týchto prípadov presiahla sumu jeden milión eur, informovala vo štvrtok Finančná správa SR.

Chránenú vydru riečnu našli v klepci, polícia prípad vyšetruje

„Kriminalisti z KÚFS prehľadali v Košiciach viaceré priestory a pozemky, pri ktorých zaistili kartónové škatule plné tabakovej suroviny v celkovom množstve 16,5 tony,“ uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová.

Škodu spôsobenú štátnemu rozpočtu a únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov v zaistených kartónových škatuliach podľa nej vyčíslili najmenej na 1,1 milióna eur. Pri zásahu zadržali dvoch Poliakov a jedného občana Bulharska. Za zločin krátenie dane a poistného hrozí páchateľom väzenie sedem až 12 rokov.

Podobný prípad riešili pracovníci finančnej správy v katastri obce Haniska pri Košiciach. Viacerých páchateľov prichytili priamo pri nelegálnej výrobe cigariet.

Kriminalisti okrem páchateľov našli a zaistili technologické zariadenia na výrobu cigariet, plne funkčnú a v tej chvíli spustenú linku na výrobu a balenie cigariet, ktorú obsluhovalo 12 občanov Ukrajiny. Všetkých zadržali.

V centre Bratislavy zrušia 120 parkovacích miest, v prospech chodcov a zelene

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovarov,“ uviedla Skokanová.

V prípade dokázania viny hrozí zadržaným 3- až 8-ročné väzenie. Výšku škody spôsobenú štátnemu rozpočtu a únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov v tomto prípade vyčíslili kriminalisti na 1,135 milióna eur.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne