Jednou vetou

FNsP J. A. Reimana má novú techniku na diagnostiku za vyše 71.000 eur

Ilustračné foto

Foto: Peter Jurčiak

Ambulancia oddelenia otorinolaryngológie, hlavy a krku Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má novú vyšetrovaciu jednotku za vyše 71.000 eur. Vyšetrovacia jednotka, ktorá slúži na diagnostiku pacientov s ochoreniami hlavy a krku, nahradila doterajšiu, ktorá slúžila od roku 2004. Informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.

Projekt sanácie skládky vo Vrakuni má podpísané územné rozhodnutie

Nová vyšetrovacia jednotka má maximálnu možnú výbavu s množstvom nadstavieb. „Ide napríklad o zabudovanú UV lampu slúžiacu na sterilizáciu prístrojov, digitálny ovládací panel, možnosť zobrazenia nálezov pri vyšetrení pacientov na veľkom monitore, ale aj o možnosť ich archivácie. Vyšetrovacia jednotka obsahuje aj niekoľko typov endoskopov, ktoré je možné pripojiť ku kamere, ďalej rigidný i flexibilný videolaryngoskop, ktorým vyšetrujeme hltan, hrtan, hlasivky a priedušnicu,“ uviedol primár oddelenia otorinolaryngológie Slavomír Straka s tým, že súčasťou jednotky sú aj prenosné prístroje.

Unikátom je podľa jeho slov prenosný otoskop, z ktorého má nemocnica dva druhy. „Jeden slúži na zobrazenie ušného nálezu na ambulancii, pričom sa obraz bezdrôtovo prenáša do monitora, a druhý je prenosný so zabudovaným monitorom, vďaka čomu ho môžeme použiť na konziliárne vyšetrenia u pacientov iných oddelení,“ doplnil Straka.

VIDEO: Po bitke futbalových fanúšikov v Bratislave zadržali takmer 80 ľudí

Oddelenie otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku je súčasťou Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove a poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť detským aj dospelým pacientom s chorobami hlavy a krku. Združuje dva veľmi úzko súvisiace medicínske odbory – otorinolaryngológiu a maxilofaciálnu chirurgiu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru