Jednou vetou

Foto a Video: Kusý ani železnice s mostom pod Kolibou stále nič nerobia

Jedni sa vyhovárajú na druhých, zatiaľ čo obyvatelia trpia každý deň. Vpravo starosta MČ Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý

autorská koláž hlavne.sk, MIPS

Totálna hanba. V bratislavskom Novom Meste na Kolibe rastú s požehnaním vedenia mestskej časti pod taktovkou Rudolfa Kusého bytovky ako po daždi. Cesta, ktorou sa však obyvatelia môžu dostať k svojim domovom je mesiace v katastrofálnom stave. Železnice SR a úradníci Nového Mesta odkazujú obyvateľom, že s tým nemienia v najbližšom čase nič robiť.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Pondelok, 7.00 ráno. Po moste nad železnicou na Kyjevskej ulici začína hustnúť premávka, desiatky áut opúšťa bytovky na Kolibe. V moste sú diery veľké ako kráter, terén pripomína tankodrom, pri moste vznikajú kolóny. Kto chce prejsť, musí ísť veľmi pomaly a mimoriadne opatrne.

Robert Fico chodí ako bez duše. Smúti za členom rodiny

V uplynulom období pritom mestská časť Nové Mesto povolila v tomto území stovky nových bytov. Katastrofálny stav vozovky na moste trvá mesiace. Naposledy sme na neho upozornili v máji. A nádej, že sa to zmení tisícky obyvateľov ani neexistuje.

„Most patrí železniciam, nie mestskej časti, preto do jeho rekonštrukcie nemôžeme investovať,“ povedal nám Marek Tettinger, hovorca mestskej časti Nové Mesto.

Video a viac fotografií nájdete nižšie v článku

Tankodrom? Obyvatelia Koliby dennodenne chodia po takomto moste na Kyjevskej ulici v Bratislave, stav 12. 9. 2019 | Foto: hlavne.sk

Z opravy nič nebude

Železniciam mali ponúknuť sponzora, ktorý most opraví, pričom železnice to mali odmietnuť. Železnice nám však túto informáciu nepotvrdili. ,,ŽSR nesúhlasili len s predĺžením Tupého ulice, nakoľko rozšírenie cestnej komunikácie zasahuje do obvodu dráhy ŽSR,“ reagoval na tvrdenie Nového Mesta hovorca železníc Michal Lukáč.

Je Galko intrigán, alebo neviniatko? Okrem Mihála o minulosti v SaS prehovorili aj ďalší

Napriek tomu, že povrch vozovky je v hroznom stave už niekoľko mesiacov, mestská časť Nové Mesto pod vedením Rudolfa Kusého ešte železnice nevyzvala na opravu mosta a chystajú sa tak len urobiť a zaslať na ŽSR dokumentáciu povrchu vozovky.

VIDEO ZNIČENÉHO MOSTU: (kliknite na náhľad)

 

Na základe vyjadrenia železníc, sa však zdá, že s tým nemusia pochodiť. ,,Neuvažujeme s jeho prestavbou, vykonaním statického a dynamického prepočtu ani rozsiahlejšou opravou. Opravné práce na moste boli a budú vykonané len v najnutnejšom rozsahu z dôvodu zachovania bezpečnosti železničnej a cestnej prevádzky,“ uviedol Lukáč zo ŽSR.

Redakcia hlavne.sk požiadala Mestskú časť Bratislava – Nové Mesto o doplnenie stanoviska.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete