Jednou vetou

FOTO a VIDEO: Nivy v Bratislave naberajú takmer finálny vzhľad

Takto pokračuje výstavba autobusovej stanice v Bratislave.

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Rastú ako huby po daždi. Nové Nivy v Bratislave sa už reálne začínajú čoraz viac podobať nákresom pred výstavbou. Pozrite sa, ako bude vyzerať jeden z najdôležitejších dopravných uzlov v hlavnom meste. Foto a video nájdete nižšie v článku:

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Neuveriteľný posun vo výstavbe. O približne dva mesiace sa na bratislavských Nivách plánuje posledná betonáž stropu. Okrem toho sa pracuje na oceľových konštrukciách, tie sú celkovo zrealizované na 28%. Predpokladaná posledná „oceľovka“ by sa mala montovať na konci januára. Oceľové konštrukcie sú súčasťou budúcej tržnice a átria. Budú tvoriť ich strechu, cez ktorú budú prirodzene prechádzať slnečné lúče. Dotvorí sa tak pocit otvorenej tržnice barcelonského typu.

Tieto práce sú pre vás však neviditeľné. Čo ste si ale mohli všimnúť, sú rôzne druhy fasád či majestátne stromové podpery podopierajúce markízy nad vchodmi do samotne Stanice Nivy a veže Nivy Tower.

Viac o nedávnom Dni otvorených dverí nájdete aj na tomto link (kliknite, prosím sem)

Toto prvenstvo ste možno netušili

V tejto časti Bratislavy sa nachádza najvyššia kancelárska veža na Slovensku s výškou 125 metrov, kde sa finalizujú betonáže všetkých nosných konštrukcií a rovnako tak záverečné osádzanie fasády.

FOTO: Pozrite si top 12 miest s najlepšou kvalitou života! Kde sa umiestnila Bratislava?

Postupne sa začína s demontážou žeriavu s označením J1, ktorá trvá približne 7 dní. Intenzívne práce prebiehajú na technologických podlažiach (30. a 31. poschodie), kde sa postupne pripájajú rôzne zariadenia, aby mohla veža fungovať na 100%. Najintenzívnejšie práce prebiehajú v samotnom vnútri, keďže sa postupne všetko chystá na príchod prvých nájomcov veže. Ide o práce vo výťahových lobby, na schodiskách a samotných poschodiach. Dokonca je v pláne aj fontána – je plánovaná pred vchodom do veže.

Rekonštrukcia ulice Mlynské nivy

Na ulici Mlynské nivy a okolitej infraštruktúre práce neustále napredujú. Určite ste si všimli výrazne sa rysujúci podzemný kruhový objazd. Rovnako postupujú aj ďalšie práce. Napríklad na Svätoplukovej ulici je už takmer dobudovaný odbočovací pruh doprava na Mlynské nivy a čoskoro sa plánuje spustenie aj do druhého smeru tejto ulice. Z tohto dôvodu dôjde k zúženiu jazdného pruhu v smere na Záhradnícku. Stále však prejdete bez problémov v druhom pruhu. Takmer hotová je aj križovatka s Karadžičovou, cez ktorú pohodlne prejdete už dnes.

 

FOTO: Navštívili sme Autosalón v Nitre. Čo si nesmiete nechať ujsť?

 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

FOTO: V hlavnom meste nastali zmeny. Bratislava je bodkovaná!

VIDEO Z VÝSTAVBY: (kliknite na náhľad)

Foto a Video: Kusý ani železnice s mostom pod Kolibou stále nič nerobia

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma