Jednou vetou

FOTO A VIDEO: Pozrite sa na tú skazu! Toto ostalo po požiari ubytovne v Bratislave

Pri požiari ubytovne 25. 4. 2019 na Mlynských Luhoch v Ružinove zomreli dve osoby

autorská koláž a foto: hlavne.sk

Behom pár hodín prišli desiatky ľudí minulý týždeň o strechu nad hlavou. Obrovský požiar zničil v bratislavskom Ružinove ubytovňu, z ktorej museli hasiči evakuovať vo štvrtok (25. 4.) približne 50 obyvateľov. Pri nešťastí prišli o život dve osoby, osem bolo zranených. Pomocnú ruku v ťažkej chvíli poskytli dobrovoľníci, ktorí zorganizovali zbierku.

AKTUALIZOVANÉ. FOTO A VIDEO: Nezvestnú osobu z ubytovne v Ružinove našli bez známok života

„Bolo to hrozné, behom pár minút začali šľahať okolo budovy obrovské plamene a do pár hodín polovica ubytovne ľahla popolom,“ hovorí svedok nešťastia v bratislavskom Ružinove. Nešťastie si vyžiadalo dva ľudské životy, osem zranených a desiatky obyvateľov museli rýchlo evakuovať. Niektorí boli dokonca len v pyžamách a medzi nimi aj malé deti!

FOTO: Krátka porada pred zápasom? Hokejoví reprezentanti Čajkovský s Čiliakom na káve

Podľa medializovaných informácií išlo o ubytovňu, ktorú využívali najmä sociálne slabší a miestni obyvatelia sa neraz sťažovali na rušenie nočného pokoja, či výtržnosti. „Po zotmení to tu pre niektorých, najmä starších nebolo veľmi bezpečné, keďže tam bývali aj nie veľmi prispôsobivé osoby,“ povedal náš zdroj. Situáciu potvrdil ešte vo štvrtok aj starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti, ktorý bol osobne na mieste nešťastia, len pár minút od svojej kancelárie.

VIDEO: Takto ste Bratislavu asi nevideli. Pamätáte si, ako vyzerala kedysi?

Ešte v ten deň sa všetkým poďakoval za pomoc: „Chcem veľmi pekne ešte raz poďakovať – a snáď nikoho nezabudnem – za dnešný zásah pri požiari ubytovne na Pošni a za následné riešenie krízovej situácie v prvom rade hasičom, záchranárom a policajtom, ktorí všetci odviedli 110 %-nú prácu,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren na svojom facebooku.

FOTO: Rytmusa sme pristihli na nákupoch. Pozrite sa, čo vyberal!

Pre mnohých obyvateľov, ktorí tak prišli o strechu nad hlavou museli hľadať náhradné ubytovanie. Viacerí v priebehu niekoľkých minút prišli o všetky svoje veci. „Chcem veľmi veľmi poďakovať všetkým dievčatám a chalanom, ktorí dnes makali ako o život! Lenka Slaná, Vierka Paluchova, Kristínka, Babula Svobodová, Lu z Modreho anjela, Radko Bránik, Martin Patoprstý, Lenka Demovičová, fakt ste boli absolútne skvelí a zaslúžite si obrovský potlesk!,“ uviedla v nedeľu na sociálnej sieti aktivistka a dobrovoľníčka Monika Kozelová, ktorá v klubovni Misia zorganizovala s partiou dobrých ľudí zbierku na pomoc všetkým obetiam. Zabezpečili najnutnejšie trvanlivé potraviny, oblečenie, hračky, hygienické a iné nevyhnutné potreby. článok pokračuje nižšie

Ľudia sú super ❤️💋Ja chcem veľmi veľmi poďakovať všetkým dievčatám a chalanom, ktorí dnes makali ako o život! Lenka…

Uverejnil používateľ Monika Kozelova Nedeľa 28. apríla 2019

FOTO: Krátka porada pred zápasom? Hokejoví reprezentanti Čajkovský s Čiliakom na káve

Aký osud čaká dnes už bývalú ubytovňu a miesto po nej je nateraz neisté. Ihneď po uhasení požiaru sa majitelia a správcovia budovy pustili do obhliadky a zisťovania škody, ktorú si požiar vyžiadal. „Vraj sa to celé rozhorelo od variča. Jedna obyvateľka si odbehla do obchodu a zatiaľ všetko zbĺklo. Momentálne si poslední obyvatelia odnášajú svoje veci, ktoré im nezhoreli a odchádzajú do náhradných ubytovní v okolí, “ uviedol náš zdroj.

FOTO: Známy herec vo vývarovni. Takto sa Kočiš posťažoval kuchárkam

Pozrite sa, čo zostalo na mieste po obrovskom požiari minulý týždeň.

VIDEO: (kliknite na náhľad)

FOTO: Notre Dame dostala za 10 dní vďaka miliónovým darom novú nádej

 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma