Jednou vetou

Foto: Adrenalínový most na Kyjevskej by sa mohol dočkať opravy

Mostík, ktorý spája Pioniersku ulicu s Kolibou, je stále v dezolátnom stave

autorská koláž hlavne.sk, jxp, Huawei P20 Pro

Jedni sa vyhovárajú na druhých, zatiaľ čo obyvatelia trpia každý deň. Most na Kyjevskej ulici, ktorý vedie na bratislavskú Kolibu, je v čoraz horšom stave. Obyvatelia Nového Mesta denne jazdia po takomto tankodrome a zdá sa, že kompetentní s tým zatiaľ nič nerobia. Kedy ho začnú opravovať?

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Ešte v marci sme priniesli článok o tom, že spomínaný most patrí do správy Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a ako jeho správca by s jeho zúfalým stavom mal niečo spraviť. Keďže most ani príjazdová cesta na neho z Pionierskej ulice nepatria do správy mestskej časti Nové Mesto, samospráva neplánuje do opravy investovať vlastné peniaze z rozpočtu.

Foto: Pozrite sa, ako bude vyzerať šiesty most cez Dunaj

O opravu mosta smerom na Kolibu mestská časť železnice nepožiadala | Foto: hlavne.sk

 

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Podľa hovorcu ŽSR Michala Lukáča železnice neplánujú v tomto roku opravu vozovky na mostnom objekte. „V súčasnosti je na moste obmedzená rýchlosť cestných motorových vozidiel na desať kilometrov za hodinu a prechodnosť do tri a pol tony,“ uviedol ďalej Lukáč.

Zaujímalo nás tiež, či sa mestská časť, keďže most sa nachádza na jej území, obrátila na železnice s požiadavkou, aby s jeho dezolátnym stavom začali niečo robiť. „ŽSR neevidujú v súčasnosti požiadavku Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto na opravu vozovky na predmetnom mostnom objekte,“ napísal nám hovorca železníc.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Podľa hovorcu Nového Mesta Mareka Tettingera je výstavba v danom území v súlade s územným plánom hlavného mesta, aj v súlade s územným plánom zóny Podhorský pás. „Každá stavba má súhlasné stanovisko hlavného mesta, ktorého súčasťou sú aj dopravné požiadavky. K viacerým projektom sa v rámci pripomienok vyjadrujú aj samotné železnice, ako účastník konania,“ uviedol ďalej Tettinger.

FOTO: Neuveríte, čo sa povaľovalo na chodbe v parlamente

Samospráva v súvislosti s dopravnou obslužnosťou lokality Nové Mesto momentálne rieši rekonštrukciu a predĺženie Tupého ulice s prepojením na Sliačsku ulicu. „Ďalšie prepojenie predstavuje spomínaný most, kde komunikujeme s developermi o rekonštrukcii a vybudovaní komunikácií, ktoré vedú k mostu,“ informoval hlavne.sk hovorca Nového Mesta. Zdá sa teda, že miestnym obyvateľom svitá na lepšie časy a zrekonštruovaný most by sa mohol stať realitou.

 Mestské podniky: Za aké odmeny v nich sedia bratislavskí poslanci?

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

FOTO a VIDEO: Čierny Balog ožil skvelou country muzikou

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru