Jednou vetou

FOTO: Centrom mesta začala v piatok popoludní premávať vianočná električka

Na snímke svetlami vysvietená tradičná Vianočná električka na Kapucínskej ulici v Bratislave 6. decembra 2019. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Ulicami centra Bratislavy začala v piatok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou. Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra. Témou tohtoročnej vianočnej električky je oslava tradičných slovenských Vianoc.

FOTO: Počet obetí výbuchu v bytovke môže vzrásť, pripustil premiér

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Počas pracovných dní bude premávať v čase od 16.00 h do 20.00 h. Počas voľných dní bude premávať od 10.00 h do 20.00 h.

Premávať bude v polhodinových intervaloch. Stanovište vianočnej električky bude na zastávke SND vedľa historickej budovy Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí.

FOTO: Prezidentka oslávila Mikuláša s deťmi z celého Slovenska

Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – Most SNP – SND, informoval o tom predseda Predstavenstva DPB Martin Rybanský.

„Veľké množstvo ľudí si toto predvianočné obdobie bez vianočnej električky už ani nevie predstaviť,“ povedal Rybanský. Do električky boli zhotovené postavy zo šúpolia v životnej veľkosti, ktoré majú pripomínať slovenskú rodinu počas sviatkov.

Vallo a starostovia mestských častí navrhujú zvýšiť daň z nehnuteľností v Bratislave

Električku zdobí 25 svetelných reťazí s 3000 svetielkami. Ozdobné girlandy merajú 37 metrov.

Pre prvú námestníčku primátora hlavného mesta Tatianu Kratochvílovú znamená atrakcia spojenie dvoch symbolov, Vianoc a električky. „Pre mesto je veľmi dôležitá mestská hromadná doprava,“ podotkla.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru