Jednou vetou

FOTO: Chcete sa v lete ochladiť? Nechoďte k moru, skúste tieto jaskyne!

Demänovská ľadová jaskyňa

Zdroj: ephoto.sk

Počas leta sa zvyčajne vyberáme ochladiť sa počas horúcich dní na dovolenky do zahraničia, najčastejšie k moru. Slovenská príroda nám však ponúka unikátne možnosti, ako si leto spríjemniť v chládku, a zároveň sa pokochať jedinečnými úkazmi. Pozrite si najkrajšie Slovenské jaskyne!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Demänovská ľadová jaskyňa | Zdroj: ephoto.sk

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa je jednou z najstarších známych jaskýň v Európe. Prezývaná bola aj Dračia jaskyňa a to kvôli nájdeným kostiam, ktoré boli považované za dračie. Neskôr sa však zistilo že išlo o kostru ľadového medveďa. Jaskyňu môžete navštíviť denne okrem pondelkov, od 9:00 do 16:00.

FOTO a VIDEO: Pozrite si tie najkrajšie miesta na zemi!

Demänovská jaskyňa slobody | Zdroj: dobrodruh.sk

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody je známa najmä vďaka úkazu, nazývanému Večný dážď. Ide o nevysychajúci vodopád tečúci z jaskynného stropu. Zaujímavosťou je aj Kamenný luster a mohyla skladateľa Leoša Janáčka, ktorého zvuk kvapkajúcej vody v jaskyni inšpiroval k zloženiu diela Všudybyl. Jaskyňu slobody tak, ako Demänovskú ľadovú jaskyňu môžete vidieť od 9:00 do 16:00, všetky dni v týždni okrem pondelka.

FOTO: Takto vyzerá tohtoročná festivalová móda!

Jaskyňa Domica | Zdroj: wikipedia.sk

Jaskyňa Domica

Objavená bola 3. októbra 1926, sprístupnená až o šesť rokov neskôr. Jaskyňa Domica tvorí jedinečný jaskynný komplex s maďarskou jaskyňou Baradia, ktorý sa rozprestiera na území Slovenska aj Maďarska. Plavba po podzemnej rieke Styx či kaskádové vodopády Rímske kúpele sú najobľúbenejšími časťami jaskyne. Domicu môžete vidieť od 9:00 do 16:00, podobne ako ostatné jaskyne, každý deň okrem pondelka.

FOTO: Jasmina a Rytmus zvládajú rodičovstvo na jednotku!

Ochtinská aragonitová jaskyňa | Zdroj: slovakia.com

Ochtinská aragonitová jasykňa

Ochtinská aragonitová jasykňa je jaskyňou zaradenou do zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO, a je jedinou svojho druhu v Európe. Pýšiť sa totiž môže jedinečnou aragonitovou výzdobou. Najkrajším miestom jaskyne je sieň Mliečnej dráhy, ktorej strop je pokrytý bielymi trsmi aragonitu. Jaskyňa je otvorená denne okrem pondelka, od 9:00 do 16:00.

FOTO: Primátor Vallo je hrdým otcom. Vieme, ako sa volá jeho syn!

Jaskyňa mŕtvych netopierov | Zdroj: slovakia.com

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa mŕtvych netopierov je jedinou sprístupnenou vysokohorskou jaskyňou Slovenska. Názov dostala podľa početného množstva kostí netopierov, ktoré sa v jaskyni našli. V jaskyni sa nachádzajú tri trasy, z toho dve sú náročnejšie a je k nim potrebná aj výstroj, ktorá sa dá v jaskyni zapožičať. Otvorená je od marca do decembra, do júna a od septembra iba počas víkendov, v júli a auguste denne okrem pondelka, od 10:00 do 16:00.

FOTO: Vedia si užívať. Uhádnete, kde trávia leto tieto modelky?

Môže vás zaujímať

Historická budova Lekárne u Salvátora bude prístupná verejnosti