Jednou vetou

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Ružinovská "Hirošima" straší obyvateľov neuveriteľných dvanásť rokov

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Opacha bývalého obchodného domu v bratislavskom Ružinove na Tomášikovej ulici, ktorú nazývajú aj "Hirošima", má nového investora. Ten podľa medializovaných informácií chce na jej mieste trvalo udržateľný projekt, ktorý by zlepšil kvalitu života v tejto lokalite.

Objekt „Hirošimy“ straší obyvateľov Ružinova už vyše desaťročie. Tam, kde malo vyrásť obrovské nákupné centrum s obchodmi, kaviarňami, kanceláriami, ale aj najväčším relaxačným centrom s rozlohou štyritisíc štvorcových metrov, je v súčasnosti chátrajúca betónová príšera.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Opacha bývalého obchodného domu v bratislavskom Ružinove, prezývaná aj „Hirošima“ | Foto: TASR

To by sa však v blízkej budúcnosti mohlo konečne zmeniť, keďže skelet bývalého obchodného domu má teraz už v rukách investor, skupina MiddleCap Group. Podľa starostu Ružinova Martina Chrena je Hirošima problém, ktorý Ružinov, ale najmä obyvateľov z bezprostredného okolia, trápi už takmer 12 rokov. „Takže sme radi, že sa konečne začína riešiť. Mestská časť však bude trvať na tom, aby akákoľvek nová výstavba rešpektovala charakter okolia a aby sa územie riešilo komplexne, teda od Ružinovskej po Obilnú ulicu,“ uviedol pre hlavne.sk Martin Chren.

Foto: Pod hradom sa bude stavať. Čo tam plánujú?

Ako ďalej dodal, mrakodrap ani nič podobné si na tomto mieste rozhodne predstaviť nevie. „Je to časť, ktorá by mohla byť novým centrálnym námestím v Ružinove. Budeme žiadať zachovanie zelených plôch, rešpektovanie výšok podľa okolitých budov, ako aj riešenie návrhu využitia územia formou architektonickej súťaže s medzinárodnou účasťou,“ pripomenul starosta Ružinova.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Hlavne.sk v tejto súvislosti oslovilo aj nového investora. Podľa MiddleCap Group budú prvých šesť mesiacov roka aktívne pracovať na príprave podkladov pre vyhlásenie medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorú by chceli zrealizovať do konca tohto roka. „Čo dnes vieme s  istotou povedať je to, že máme jednoznačne záujem, aby základnú podobu projektu dala špičková architektonická kancelária s bohatými medzinárodnými skúsenosťami. Bezpochyby  máme záujem o trvalo udržateľný projekt, ktorý prinesie lokalite zásadné zlepšenie kvality života a to pri dodržaní platných územno-plánovacích predpisov,“ uviedol partner MiddleCap Real Estate Tomáš Jurdák.

Rozšírený komplex Eurovea počítal aj s električkou. Bude alebo nie?

Po mnohých rokoch sa tak obyvatelia Ružinova možno čoskoro dočkajú úspešnej premeny schátranej opachy bývalého obchodného domu na niečo, čo im bude prinášať radosť, a objekt „Hirošimy“ sa tak stane definitívne minulosťou.

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru