FOTO: Čo nájdete v rozšírenom komplexe Eurovea?

Nové centrum Eurovea 2 bude súčasťou komplexu Eurovea City

autorská koláž hlavne.sk, archinfo.sk

Hlavné mesto čaká v blízkej budúcnosti rozšírenie polyfunkčného komplexu Eurovea, ktorý už teraz ponúka nákupné centrum, reštaurácie, kinosály, fitnesscentrum, administratívne priestory aj bývanie. Čo ľuďom ponúkne jeho ďalšia etapa? Vizualizácie projektu si môžete pozrieť nižšie v galérii.

Developer projektu, spoločnosť J&T Real Estate, deklaruje, že Eurovea 2 nebudú len byty, obchodné a kancelárske priestory, ale aj nové verejné priestory a predĺžená nábrežná promenáda až k Mostu Apollo.

Projekt Eurovea 2 vstupuje do fázy prípravných prác

Vďaka komplexu Eurovea už bratislavské nábrežie ožilo a to bude platiť aj pre jeho druhú etapu, ktorá ponúkne nové funkcie. Tými budú hlavne športoviská, ako aj už spomínané verejné priestory, ktoré z centra Eurovea spravia plnohodnotnú mestskú štvrť. Rozšíri sa tiež ponuka reštaurácií a kaviarní a pribudnú i detské ihriská.

Mestské podniky: Za aké odmeny v nich sedia bratislavskí poslanci?

Pre porovnanie – komplex Eurovea má dnes rozlohu 4,6 hektárov, po druhej etape to bude až 8,5 hektárov. Nákupné centrum leží v súčasnosti na ploche 59-tisíc štvorcových metrov, po rozšírení to bude 84-tisíc štvorcových metrov. Nábrežný park sa rozšíri z 8 400 štvorcových metrov na 15-tisíc štvorcových metrov. Nábrežnú promenádu z aktuálnych 17 200 štvorcových metrov predĺžia až na 23 200 štvorcových metrov a z dvoch detských ihrísk spravia päť. Milovníci filmov si tiež prídu na svoje, zo súčasných deviatich kinosál bude pre ľudí k dispozícii až 15.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Podľa Petra Korbačku z J&T Real Estate plánuje developer v blízkosti Mosta Apollo postaviť výškovú dominantu ako výrazný orientačný bod, ktorá bude mať 46 nadzemných podlaží. „Vďaka Eurovea bratislavské nábrežie pred niekoľkými rokmi ožilo a druhou fázou iba podporíme a rozšírime to, čo si Bratislavčania v tejto lokalite tak veľmi obľúbili,“ uviedol ďalej Korbačka. Predpokladaný termín dokončenia rozšírenia nákupného centra, kancelárií a bytov nad nákupným centrom je v roku 2021, v prípade výškovej obytnej veže Eurovea Tower v roku 2022.

Otrasné móresy. Odmietli zverejniť platy riaditeľov mestských podnikov

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

 

Môže vás zaujímať

Kriminalisti vyšetrujú ďalší prípad drogovej trestnej činnosti