Jednou vetou

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek

Starostovia a nezávislí kanditáti, zľava: Martin Hoza, Peter Podmajerský, Rastislav Holúbek, František Gögh, Milan Špánik, Martin Augustín, Michal Marček

foto: archív

Poriadne si trúfajú a idú do toho naplno. Strana Starostovia a nezávislí kandidáti (STANK) pred pár dňami predstavila svoju kandidátku. Odkazujú, že čo meno, to silný a úspešný príbeh. Čítajte nižšie viac:

Mimoparlamentná strana Starostovia nezávislí kandidáti (STANK) chce úspešne zabojovať v najbližších voľbách, ktoré budú koncom februára 2020. „V týchto dňoch finalizujeme program a dávame si záležať na každom detaile, s dôrazom na vidiek a život v regiónoch. Ten roky zaostáva, preto potrebuje výraznú pomoc. Bez zastúpenia v parlamente to však nepôjde,“ dozvedeli sme sa v kuloároch strany STANK, ktorá pred pár dňami predstavila svoju kandidátnu listinu.

VIDEO: Tak je, či nie je tvárou kampane? Fico sa objavil v najnovšom predvolebnom videu

Ciele majú pomerne odvážne a to hneď vo viacerých oblastiach. Medzi najkľúčovejšie patrí minimálna mzda, jej výška by podľa STANK mala byť aspoň 700 eur, ďalej majú v pláne prilákať investorov do menej rozvinutých regiónoch mimoriadnymi úľavami a daňovými bonusmi. „Len tak vieme znovu vrátiť ľuďom prácu a slušný plat, aby neodchádzali na týždňovky mimo domu, ale vedeli normálne fungovať s rodinami a v bydlisku mali aj slušnú prácu. Taktiež absolútnu reformu dôchodkov, aby ľudia za roky odvedenej práce mali slušnú penziu a pokryli svoje životné náklady,“ odkazujú Starostovia a nezávislí kandidáti.

Starostovia a nezávislí kandidáti majú bohatý ekonomický program pre Slovensko | foto: STANK

 

Kandidátku Starostov a nezávislých do volieb 2020 vedie starosta Veľkých Úľan František Gögh, v prvej desiatke sú aj súčasní poslanci Národnej rady – Rastislav Holúbek, či Milan Špánik (kompletný zoznam nájdete TU).

„Viac by sme chceli predstaviť ešte do Vianoc na tlačovej konferencii a následne informovať aj médiá. Myslíme si, že rozhodovať o regiónoch bez nich by sa nemalo, preto sme tu a ideme do toho naplno,“ uzavreli Starostovia a nezávislí kandidáti.

Starostovia a nezávislí kandidáti majú bohatý ekonomický program pre Slovensko

 

Strana pôvodne vznikla pred desiatimi rokmi, vtedy pod názvom Občianski kandidáti. Založili ju bývalí členovia SDKÚ-DS v Bratislave, ktorí bolu v roku 2008 vylúčení zo strany. Pred parlamentnými voľbami v roku 2010 sa strana spojila so stranami Liga a Slobodné fórum a 15. februára 2010 zmenila svoj názov na Únia – Strana pre Slovensko. Neskôr sa volala STRANA +1 HLAS a pred piatimi rokmi mala názov LEPŠIA ŠTVRŤ.

FOTO: Rozutekali sa po obchodoch, lebo „Ježiško“ Známe tváre zháňajú, čo sa dá

Strana 21. júla 2017 zmenila svoj názov na STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI na jeseň t.r. sa stal predsedom strany Ing. František Gőgh, starosta obce Veľké Úľany. V súčasnosti sa tvorí od základu nová štruktúra strany, od obcí a miest až po centrálu, s cieľom čo najúspešnejšie zabojovať o hlasy voličov v parlamentných voľbách do NR SR v roku 2020.

 

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru