Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ. FOTO A VIDEO: Nezvestnú osobu z ubytovne v Ružinove našli bez známok života

Ubytovňa slúžila sociálne slabším občanom

autorská koláž hlavne.sk, hlavne.sk

Zmizla zo zemského povrchu. Do úplného tla zhorela ubytovňa na Mlynských luhoch v bratislavskom Ružinove, na mieste zasahovalo cez štvrtkové poludnie vyše 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov - informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Počet zranených stúpol popoludní na osem osôb. Nezvestnú osobu našli bez známok života.

BRATISLAVA: Hrčkov poradca v exekúcii

aktualizované: 25. 4. 2019,  16:11

Obrovský požiar zachvátil ubytovňu v bratislavskom Ružinove. | foto: facebook M. Chrena

Mikiho návrat do politiky? Expremiér Dzurinda na káve so šéfom KDH

Ubytovňa slúžila sociálne slabším občanom. „Na mieste bol okamžite k dispozícii evakuačný autobus zo Záchrannej brigády v Malackách,“ priblížila napoludnie vo štvrtok Z. Farkasová. Počet zranených osôb pri požiari ubytovne na Mlynských luhoch sa zvýšil na osem.

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

„Z horiacej budovy sa celkom evakuovalo približne 70 osôb (z toho 30 pred príchodom hasičov), počet zranených osôb sa zvýšil na osem. Viac ako 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov bude pokračovať v likvidácii požiaru a rozoberaní konštrukcie stavby,“ priblížila Farkasová.

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

Nezvestnú osobu našli bez známok života

Nezvestnú osobu, ktorá sa mala nachádzať v horiacej ubytovni pre bezdomovcov na Mlynských luhoch, našli bez známok života. Informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

V Zohore horí výrobná hala aj skládka odpadu

„Hasiči po niekoľkých hodinách vyhľadávania nezvestnej osoby na požiarisku túto osobu našli bez známok života. Naďalej pokračujú v likvidácii požiaru,“ povedala.

Bývalá administratívna budova slúžila posledné roky ako jednoduchá ubytovňa a miestni obyvatelia sa neraz sťažovali na rušenie nočného kľudu, alebo pohyb pofidérnych osôb v okolí.

Šokovaní susedia

„Vykrádali nám tu garáže, kočikárne, mizli bicykle. Niektorí ľudia sa po zotmení a najmä starší necítili bezpečne. Neraz chodili okolo divné indivíduá a kto vie, či neboli aj pod vplyvom kadečoho,“ uviedol pre hlavne.sk náš čitateľ Andrej zo susedného paneláku, ktorý si všimol okolo obeda, ako ich dom takmer oblizujú plamene z neďalekej horiacej ubytovne a na miesto sa rútia hasiči s policajtmi.

FOTO: Známy herec vo vývarovni. Takto sa Kočiš posťažoval kuchárkam

„V tej ubytovni boli vraj pôvodné umakartové priečky, staré elektrické rozvody. To bola taká komunistická kancelárska budova. Pochybujem, že investovali niekedy do modernizácie. A kto vie, možno sa chcel niekto takto bezcitne dostať k pozemku, aby tam začal stavať, lebo viete, dnes sa dejú obrovské špinavosti…,“ dodal zhrozený Andrej, ktorý býva s rodinou opodiaľ. Skutočnú príčinu ukáže vyšetrovanie v najbližších dňoch.

EXKLUZÍVNE VIDEO Z MIESTA POŽIARU:

„Požiar vypukol v jednej z izieb, momentálne je už v tretej fáze horenia,“ uviedla okolo obeda Farkasová. Príčina požiaru nie je známa. Budova zhorela úplne do tla a takmer zmizla zo zemského povrchu.

„Už v minulosti sme riešili sťažnosti Ružinovčanov na niektorých nie celkom prispôsobivých obyvateľov. Ďakujem veľmi pekne hasičom, záchranárom a policajtom, ktorí bojujú s ohňom, koordinujú práce a ošetrujú ranených,“ uviedol na mieste činu starosta Ružinova Martin Chren. Na mieste zasahoval krízový odbor mestskej časti a ľudia z okresného úradu, aby pomohli.

Globsec spolupracuje s Výbohovým kamarátom, čo mal kryť Bašternáka

Zábery z hasenia zverejnilo na svojej stránke aj Prezídium Hasičského a záchranného zboru:

AKTUALIZÁCIA – 12:20 hod.Požiar v Ružinovskej ubytovni 🔥🚒🔥Pri požiari na Mlynských Luhoch zasahuje už viac ako 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Na mieste sú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova a Rusoviec. Doposiaľ sa na mieste zranili 4 osoby.Video: HaZZ

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Štvrtok 25. apríla 2019

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo volajte 0910 554 995

 

zdroj: hlavne.sk, TASR, facebook

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava