Jednou vetou

FOTO: Mikuláš dofrčal na parádnej električke. Pozrite sa na tú nádheru!

Mikuláš si aj tento rok zvolil netradičný dopravný prostriedok

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Už sa ho nevedeli dočkať, ale presne do roka a do dňa dofrčal. Mikuláš v Bratislave opäť prišiel na Vianočnej električke a všetkým urobil obrovskú radosť. Spolu aj s anjelikom všetkým deťom rozdával sladkosti. Dokonca nám poskytol aj krátke vyjadrenie! Pozrite si nižšie viac:

Takáto električka sa len tak nevidí. Pozrite sa, čo čakalo na cestujúcich!

To bolo pre niektoré deti čakania! Ale Mikuláš napokon dorazil presne do roka a do dňa aj s parádnou vianočnou električkou. Tomu špeciálne vyzdobený dopravný prostriedok pomohli pripraviť  Magistrát hlavného mesta v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy.

FOTO: Most sa mení na totálny tankodrom. Majú ešte ľudia veriť na opravu?

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Stanovište vianočnej električky bude na zastávke SND vedľa historickej budovy Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí.

Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – Most SNP – SND, informoval o tom predseda Predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Rozpis vozenia mikulášskej električky | Foto: Michal Psota

 

Hudobníci spomínajú: Mikuláša milujeme dodnes

„Veľké množstvo ľudí si toto predvianočné obdobie bez vianočnej električky už ani nevie predstaviť,“ povedal Rybanský. Do električky boli zhotovené postavy zo šúpolia v životnej veľkosti, ktoré majú pripomínať slovenskú rodinu počas sviatkov.

 

Súčasťou električky je aj mini výstava na tému Tradičné slovenské Vianoce | Foto: Michal Psota

 

Vianočná električka v Bratislave je už tradíciou roky. „Ani si neviem predstraviť, že by som neprišiel bez električky. To by ma poriadne vykoľajilo. Ja sane nepoužívam. Povozím dobrých ľudí a detičkám rozdám zopár sladkostí,“ povedal nám exkluzívne Mikuláš, ktorý mal spolu s Anjelikom plné ruky práce.

Ako dodal, je rád, že aj tento rok bude mať hlavné mesto parádnu vianočnú atrakciu: „Sem sa ani neoplatí zobrať sobí záprah, ako poznáme, ale túto električku. Veď pozrite sa, koľko je tu nadšencov a po roku sa na ňu všetci tešili. Ďakujem Anjelikovi, ale aj hlavnému mestu a Dopravnému podniku,“ uviedol Mikuláš a hneď sa ponáhľal na prvú jazdu Vianočnou električkou pre malých aj veľkých fanúšikov.

 

Aj dospeláci sa na chvíľu vrátili do detstva a tiež obdivovali Mikuláša s Vianočnou električkou | Foto: Michal Psota

 

Kalendáre, vence a štyri nedele. Poznáte význam známych adventných tradícií?

Pre prvú námestníčku primátora hlavného mesta Tatianu Kratochvílovú znamená atrakcia spojenie dvoch symbolov, Vianoc a električky. „Pre mesto je veľmi dôležitá mestská hromadná doprava,“ podotkla.

Mnohí si nenechali ujsť túto príležitosť a po prvej tohtoročnej jazde vianočnou električkou sa malí i veľké fotografovali nielen s Mikulášom, ale aj jeho verným pomocníkom anjelikom

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

 

Vianoce v zahraničí? V týchto mestách prežijete tie najkrajšie sviatky!

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

 

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru