Foto: Pod hradom sa bude stavať. Čo tam plánujú?

Na vyčistenej ploche pod Bratislavským hradom pribudne stavba.

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Pod Bratislavským hradom ďalej od Zuckermandelu smerom do širšieho centra mesta je takmer úplne vyčistená plocha. Vyzerá to tak, ako keby tam niekto plánoval opäť niečo postaviť. Čo tam bude a kedy?

Pri pohľade na vyčistenú plochu človeka logicky napadne, že na čo by niekto upravoval miesto, keď by tam nechcel mať nejakú stavbu. Podľa informácií hlavne.sk to však naozaj vyzerá tak, že stavať sa tam bude.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Na mape je vidieť vyčistenú plochu pod hradom | Foto: Staré Mesto

Na danom mieste by mal vyrásť plánovaný projekt Vydrica. Jeho developermi sú Vydrica, a.s. ako vlastník pozemkov pod hradom a spoločnosť Lucron Group, za ktorou stojí Ikodomos holding luxemburského investora Erica Luxa. Spoločnosť chce v týchto miestach rozšíriť pešiu zónu v centre mesta a vytvoriť nový kvalitný verejný priestor. Podľa hovorcu Starého Mesta Mateja Števove k tomuto zámeru už bolo vydané územné rozhodnutie.

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

Developeri k projektu Vydrica tvrdia aj to, že na mieste nemá vzniknúť ďalšia zóna luxusu, ale živé a pestré miesto pre život Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta. Stavať však zatiaľ nemôžu. „Podľa mojich informácií stavebné povolenie ešte vydané nebolo,“ uviedol pre hlavne.sk Števove. Kedy sa tak stane, zatiaľ nie je isté.

Foto: Pozrite sa, ako bude vyzerať šiesty most cez Dunaj

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Pri zrážke dvoch áut v Košiciach sa dvaja ľudia zranili, jeden ťažko