Jednou vetou

Foto: Pozrite sa, ako bude vyzerať šiesty most cez Dunaj

Bratislave pribudne v poradí už šiesty most cez Dunaj

autorská koláž hlavne.sk, jxp

V súvislosti s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (D4R7) stavajú v hlavnom meste cez Dunaj nový most. Ten bude súčasťou diaľnice, ktorá spolu s cestou R7 má tvoriť nový diaľničný obchvat Bratislavy. Kedy bude hotový a aký bude jeho názov?

Tvrdá kritika Gajdoša. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Nový bratislavský most cez Dunaj bude po Prístavnom moste, Moste Apollo, Starom moste, Moste SNP a Moste Lafranconi už v poradí šiestym mostom v hlavnom meste.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Výstavba bratislavského obchvatu sa robí formou PPP projektu, kompletnú stavbu tak zabezpečuje koncesionár a štát mu cestu začne splácať až po tom, ako ju sprístupní verejnosti, uviedol pre hlavne.sk na margo financovania odbor komunikácie ministerstva dopravy. „Platbu za dostupnosť začne verejný obstarávateľ platiť až so začiatkom koncesnej lehoty, teda po otvorení prvého úseku pre verejnosť,“ uviedlo ďalej ministerstvo dopravy s tým, že v tejto cene štát spláca náklady na výstavbu, prevádzku, údržbu, hlavnú údržbu aj financovanie projektu.

Štadión Ondreja Nepelu: Na opravy pred šampionátom treba státisíce eur

Koľko to bude všetko stáť, ministerstvo dopravy informovalo, že základná ročná splátka, ktorú bude štát platiť za výstavbu a prevádzku projektu D4R7, bude 52,8 miliónov eur ročne. Víťazom súťaže na postavenie a prevádzku D4R7 počas tridsiatich rokov je konzorcium Obchvat nula, vedené španielskou spoločnosťou Cintra.

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

Nový most bude mať samozrejme aj nejaké meno a hlavne.sk zaujímalo, aký bude jeho názov. „Pokiaľ ide o názov stavby s pracovným označením takzvaný šiesty most, ten nie je zatiaľ určený, rozhodnutiu o pomenovaní takejto významnej stavby obvykle predchádza aj diskusia s verejnosťou,“ informovalo nás ministerstvo. Podľa neho by most mal byť hotový v roku 2020.

Hlavná stanica: Érsek vydal príkaz obnovu urýchliť

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Mestské podniky: Za aké odmeny v nich sedia bratislavskí poslanci?

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur