Jednou vetou

FOTO: Retro výstava prináša spomienky naživo!

Retro výstava v Rožňave potrvá do 3. septembra

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Typický retro nábytok, koberce, elektronika či hračky - retrom aktuálne žije celá Rožňava. Jedinečná výstava prináša v súčasnosti to, čo už mnohí z nás môžu považovať iba za dávne spomienky. Pozrite si výber tých najlepších fotografií!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Retro výstava pod názvom Nostalgia z časov nedávnych bude prebiehať v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave. Návštevníci výstavy si budú  môcť pozrieť ikonickú zbierku retro nábytku, hračiek, dekorácií či elektroniky až do 3. septembra. K uskutočneniu takejto výstavy významne prispeli najmä samotní obyvatelia Rožňavy – Banícke múzeum totiž oslovilo v prvom rade obyvateľov mesta, aby zapožičali svoje vlastné staršie retro predmety za účelom výstavy.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Inštálacia výstavy trvala niekoľko dní, a bola veľmi náročná práve kvôli množstvu exponátov. Inštalovanie vyše 400 predmetov sa rovnalo sťahovaniu bytu, vysvetlil kurátor výstavy Pavol Horváth. „Cieľom výstavy je vyvolať u starších nostalgické spomienky na časy nedávno minulé, zároveň priblížiť mladším ročníkom, ako sa v tých časoch žilo, aké predmety sa používali,doplnil o výstave Horváth.

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru