FOTO: Slovenskom sa v noci prehnala silná búrka: Zasahovalo vyše 350 hasičov

Búrky na Slovensku napáchali nemalé škody

autorská koláž hlavne.sk, TASR

V súvislosti s búrkami zasahovalo na Slovensku za uplynulých 24 hodín viac ako 350 profesionálnych a dobrovoľných hasičov pri 196 výjazdoch. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

VIDEO: Uhni rampa, idem ja! Pozrite sa, čo narobil v Ružinove nesprávny pitný režim

„Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom kraji. Tam bola pomoc hasičov potrebná 55-krát, a to najmä v okresoch Galanta a Senica,“ priblížila Križanová.

Dodala, že v Nitrianskom kraji boli privolaní k 49 udalostiam, v Trenčianskom kraji k 25 a v Banskobystrickom a Košickom kraji k 18 udalostiam.

V Prešovskom kraji pre počasie zasahovali desaťkrát, v Bratislavskom šesťkrát.

V Taliansku došlo k mohutnému zosuvu pôdy

Hasiči zasahovali najčastejšie pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech a cestných komunikácií, odčerpávaní vody zo zatopených priestorov a odstraňovaní popadaných kusov striech.

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 7. augusta 2019

Zásah v Žilinskom kraji

Hasiči v Žilinskom kraji zasahovali od stredy (7. 8.) do štvrtka rána v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 16-krát. Ako pre TASR povedal žilinský krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Jaroslav Kapusniak, išlo o odstraňovanie stromov, ktoré popadali na vozovku, ale tiež o spadnutý strom na rodinný dom či zabezpečenie strhnutého plechu z radových garáží.

VIDEO Taiwan zasiahlo silné zemetrasenie

Podľa Kapusniaka najviac zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva (OR) HaZZ v Martine, celkom šesťkrát, OR HaZZ v Žiline štyrikrát, OR HaZZ v Liptovskom Mikuláši a Ružomberku po dvakrát a Dobrovoľný hasičský zbor obcí Sučany a Kotešová po jeden raz.

V teréne bolo 32 príslušníkov HaZZ a šesť členov dobrovoľných hasičských zborov s 13 kusmi hasičskej techniky.

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 7. augusta 2019

Búrka napáchala škody aj v Trnavskom kraji

V súvislosti s búrkovou činnosťou v noci na štvrtok zasahovali hasiči v trnavskom regióne celkom 55-krát. Nasadených bolo viac ako sto príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a takmer 40 kusov techniky. Pri zásahoch išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov z budov, motorových vozidiel a z ciest.

„Hasiči z galantského okresného riaditeľstva HaZZ mali od 22.00 do 8.00 h spolu 22 výjazdov, z Dunajskej Stredy šesť, z Piešťan štyri, z Trnavy tri a zo Senice dva výjazdy,“ informoval vedúci oddelenia operačného riadenia Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Martin Krajčovič. Ostatné výjazdy absolvovali podľa jeho informácií dobrovoľní hasiči obcí Borský Mikuláš, Štefanov, Sobotište, Smolenice, Veľká Paka, Veľké Kostoľany, Kráľov Brod, Moravany nad Váhom, Veľké Orvište, Váhovce, Vrbové, Gáň, Buková, Šamorín, Šoporňa, Podbranč, Jablonica, Pata, Jurová a Tomášikovo.

Tip na výlet v Európe: Anglicko nie je len o Londýne, oplatí sa vidieť aj tieto miesta

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 7. augusta 2019

V Trenčianskom kraji bolo 17 výjazdov

Profesionálni hasiči z Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) absolvovali v súvislosti s búrkovou činnosťou a silným vetrom v stredu (7. 8.) v noci a vo štvrtok nadránom celkom 17 výjazdov.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, išlo predovšetkým o odstraňovanie spadnutých stromov z ciest a miestnych komunikácií.

„V rámci Trenčianskeho kraja v súvislosti s počasím zasahovalo 61 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených spolu 18 kusov hasičskej techniky,“ doplnil Petrík.

Ako dodal, hasiči zasahovali štyrikrát v okrese Prievidza, po trikrát v okresoch Bánovce nad Bebravou a Partizánske, po dvakrát vyrážali k mimoriadnym udalostiam v Trenčianskom, Myjavskom a Ilavskom okrese a jeden zásah absolvovali v okrese Považská Bystrica.

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 7. augusta 2019

Môže vás zaujímať

Zimný štadión prešiel hneď prvý deň zaťažkávajúcou skúškou