Jednou vetou

FOTO: Staromestské slávnosti otvoril sprievod centrom Žiliny

Trhy ľudových remeselníkov, kultúrny program, výstavy a súťaže ponúkne 24. ročník Staromestských slávností v Žiline, ktorý sa uskutoční od štvrtka 31. mája do soboty 2. júna 2018. Foto: TASR
Tradičný sprievod centrom mesta s niekoľkými divadelno-hudobnými zastávkami otvoril vo štvrtok 24. ročník Staromestských slávností v Žiline, ktoré do soboty 2. júna ponúknu trhy ľudových remeselníkov, kultúrny program, výstavy a súťaže.

Podľa hovorkyne mesta Žilina Barbory Zigovej vystúpia na pódiách na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku počas trojdňového maratónu slovenské i zahraničné kapely, speváci a folklórne súbory. „Návštevníci si môžu vychutnať čaro veľkých big bandov, zaznie cimbal, blues i rock and roll. Činnosť predstavia obyvateľom mesta tiež materské školy, základné umelecké školy a centrum voľného času,“ uviedla Zigová.

Leto sa začína! V Bratislave otvoria ďalšie kúpaliská

Sprievodnými podujatiami sú Deň detí v Sade SNP, literárna, výtvarná a dejepisná súťaž pre deti Žilina – moje mesto, vedomostná súťaž Poznaj svoje mesto a XXIII. slávnostná akadémia Zboru Žilincov. „Počas celých Staromestských slávností je v prevádzke Zelená zóna, s heslom ‚triedime na Staromestských‘. Návštevníci môžu na Námestí A. Hlinku dostať pol litra nápoja za pol metra vyzbieraných plastových pohárov v označenom stánku,“ doplnila hovorkyňa mesta Žilina.

Dopravný podnik mesta Žilina a SAD Žilina vyšli v ústrety návštevníkom a počas Staromestských slávností vypravia mimoriadne večerné spoje v rámci mesta aj do okolitých obcí.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru