Jednou vetou

FOTO: To musíte vidieť. Najvzornejší cyklista alebo diskotéka na kolesách?

Policajti počas služby ostali v nemom úžase

autorská koláž hlavne.sk, Faebook Polície

Toto sa nevidí každý deň. Cyklisti, ktorí sú súčasťou dopravnej premávky a najmä v tomto období by mali dbať na svoju zvýšenú bezpečnosť si môžu brať príklad z Popradu. Len sa na to pozrite, koho tam hliadka zastavila.

FOTO: Šialenec za volantom prefrčal obcou ako blesk a ešte bol aj drzý na policajtov

Bezpečnosť nadovšetko a s maximálnym nasadením. To určite platí na cyklistu z Popradu, ktorého tam nedávno stretla hliadka Policajného zboru. „Vieme, že vidieť a byť videný je dôležité najmä pre chodcov a cyklistov, ktorí na nedostatočné používanie reflexných prvkov často doplácajú zdravím a neraz i životmi,“ uviedla Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

FOTO: Pozor, frčí Beňová! Europoslakyňa doplatila na obľúbený šport

Najmä v tomto letnom období a v priaznivom počasí je na cestách práve zvýšený výskyt cyklistov, čo práve nabáda na dodržiavanie zvýšenej bezpečnosti pre všetkých účastníkov premávky. A tým sa evidentne inšpiroval aj spomínaný pán, ktorého tamojší policajti počas služby stretli.

FOTO A VIDEO: Nástupca známej mačky Grumpy valcuje internet. Šoféroval snáď už všetko!

„Zásadu vidieť a byť videný poňal cyklista z Popradu vskutku svojsky. Svojho každodenného „tátoša“ vybavil množstvom reflexných prvkov a osvetlením,“ uviedli policajti na sociálnej sieti a pridali aj fotografiu. Už na prvý pohľad je vidno, že pán si dal mimoriadne záležať na tom, aby bol dobre videný za každého počasia. Svoj bicykel doslova „vyčančal“ reflexnými prvkami a sotva by ste našli miesto na jeho mašine, ktoré by zabudol viditeľne označiť. Posúďte sami, či toho predsa len

Policajná hliadka stretla počas služby doslova žiariaceho cyklistu | facebook Polícia SR

 

FOTO: Hamšíkov otec na stretnutí so známym športovým manažérom. Toto riešili!

„S policajnou preventistkou si na chvíľu vymenil úlohy a vysvetlil jej, aké dôležité je reflexné označenie. Takto označeného si ho všimne naozaj každý. Želáme veľa šťastných kilometrov,“ dodali policajti k zverejnenej fotografii. Zdá sa, že spomínaný cyklista inšpiroval aj ostatných a tí hneď pridali komentáre: „Asi si takto označím skúter,“ napísal Viliam. „V noci musí svietiť ako kométa, keď ho dačo osvieti,“ pridal sa do komentárov Tony, čitateľka Ivana uviedla len stroho „dal si záležať“.

NA PARÁDU: ZODPOVEDNE REFLEXNE OZNAČENÝ BICYKEL Vieme, že vidieť a byť videný je dôležité najmä pre chodcov a…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 9. júla 2019

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur