Jednou vetou

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Slovensko ponúka mnoho krásnych a zaujímavých miest na oddych

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Shutterstock, filmyknihy

Pokiaľ ste sa tento rok rozhodli ostať počas leta zostať na Slovensku, zúfať určite nemusíte. Slovensko ponúka viac než dosť miest, kde si môžete užiť dokonalú dovolenku. Pozrite si tie najkrajšie miesta, ktoré na Slovensku máme!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Bojnický zámok | Zdroj: tripadvisor.sk

1. Bojnice

Bojnice, no najmä Bojnický zámok je rozprávkovým miestom, ktoré nám môže závidieť celá Európa. Bojnický zámok je národnou kultúrnou pamiatkou, vznikol v 12. storočí a preslávený je svojim romantickým charakterom. Na zámku si môžete užiť pravidelné akcie a festivaly, ktoré sú skvelým programom nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

FOTO: Hviezda z Oteckov si takto užíva jarné dni

Chodník korunami stromov | Foto: Michal Psota

2. Chodník korunami stromov

Nádherné výhľady, či dokonalá príroda. Návštevu chodníka korunami stromov v Bachledovej doline nebudete ľutovať ani náhodou. Vyhliadka vysoká 32 metrov, a chodník dlhý viac ako 1200 metrov vás prevedie očarujúcim lesom a prinesie vám neopakovateľný zážitok.

Demänovská ľadová jaskyňa | Zdroj: ePhoto.sk

AUDIO: Preklepli sme si kandidátov do Europarlamentu. Takto sú na tom s angličtinou!

3. Demänovská ľadová jaskyňa

Pod severnými svahmi Nízkych Tatier sa nachádza Demänovská ľadová jaskyňa, známa ako Jaskyňa slobody, či najkrajšia jaskyňa Slovenska. Obrovské priestory zdobené ľadovými dielami, úzke uličky pomedzi ľadové stĺpy, tyrkysové jazierka či tečúca rieka. Demänovská jaskyňa slobody je jednou z najstarších jaskýň v Európe a jednou z najnavštevovanejších jaskýň na Slovensku.

Kúpele Zelená žaba | Zdroj: KamNaWellness.sk

FOTO: Notre Dame dostala za 10 dní vďaka miliónovým darom novú nádej

4. Kúpele Zelená žaba

Kúpele doslova ukryté v lese pri Trenčianskych Tepliciach sú mnohými označované za jedny z najkrajších kúpeľov Slovenska. Sauny a bazéniky uprostred lesa sú či už pre jednotlivcov, páry alebo rodiny dokonalým zážitkom a toto leto by ste si ho určite nemali nechať ujsť ani vy.

Terchová | Zdroj: tripadvisor.sk

FOTO: Brazílsky fashion week priniesol tie najlepšie letné trendy

5. Terchová

Obec opradená legendami – Terchová je nádherným miestom medzi Krivánskou Fatrou a Kysuckou vrchovinou na severe Žilinskej kotliny. Práve Terchová je rodiskom slovenskej milovanej aj nenávidenej legendy, zbojníka Jánošíka. Ponúka preto návštevníkom množstvo podujatí, ktoré okrem zábavy návštevníkom ponúka aj nenahraditeľnú ľudovú hudbu a zvyklosti.

FOTO: Cigánski diabli si odbehli na obed

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru