Jednou vetou

FOTO: V Vlkanovej sa opäť súťažilo o majstra biča a v hádzaní nožom a sekerou

Majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou 2019

foto: TASR - Dušan Hein

Už po tretí raz sa vo Vlkanovej v okrese Banská Bystrica konali v sobotu Majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou a tiež súťaž Majster biča 2019. Končia sa večer vyhlásením výsledkov a šou westernového typu, pri ktorej nebude chýbať zábava a gitary.

Ako uviedol za organizátorov Branislav Kohút, na podujatí sa zúčastnilo niekoľko desiatok pretekárov zo Slovenska, Česka i Maďarska.

Program na víkend ponúkne skvelé jedlo, pitie, hudbu aj zábavu

„Ide o nenásilnú a neagresívnu súťaž. Je to šport, relax, vyžitie. Ako keď boxujete do vreca a vydávate pri tom zo seba energiu. Nejde ani tak o prekonanie súpera, ale skúšať, koľko človek dokáže a či jeho úsilie bude korunované úspechom. Pri dozore a správnej inštrukcii nehrozia žiadne úrazy, v hokeji ich býva viac,“ reagoval Kohút s tým, že doteraz na súťažiach žiadne úrazy nemali. „Je to mierumilovný šport,“ dodal.

Súťažiaci v hode nožom a sekerou absolvovali viacero disciplín. Nožmi vrhali do vzdialenosti tri, päť, sedem metrov a sekerou na štyri, päť a sedem metrov. Postúpili len tí najlepší. Súťažili aj v hádzaní nožom na čas.

Modranský piknik za prítomnosti stoviek ľudí oživil zlatú éru minulého storočia

Podľa Kohúta v súťaži o Majstra biča ukázali svoju zručnosť pretekári so slovenským pastierskym bičom, ktorý má pevnú rúčku a na nej kožený náves alebo s klasickým americkým typom biča, ktorého rúčka a telo sú v jednom celku. Disciplíny boli zamerané na zasahovanie cieľov, napríklad nábojnice na kladine či tzv. omotávky cieľov.

Fotogaléria:

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete