Jednou vetou

FOTO: Výmena kabáta? Kakaovník Adamec má nové politické ambície

Andrej Kiska (vľavo) mal na sneme strany Za ľudí herca Igora Adamca

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Ako to ten robí? Známy divadelník Igor Adamec (55) sa v sobotu ( 28. 9.) ocitol na ustanovujúcom sneme strany Za ľudí, ktorú vedie exprezident Andrej Kiska. Herec, ktorému ľudia hovoria aj "kakaovník" - od čias, keď robil televíznu detskú reláciu, či "Milanko - Krtek" zo sitcomu Mafstory, sa podľa všetkého pripravuje na veľký návrat do politiky. Pritom len nedávno ešte sedel s Ficom vo vláde!?

VIDEO: Uhni rampa, idem ja! Pozrite sa, čo narobil v Ružinove nesprávny pitný režim

Známy herec a donedávna aj vrcholový manažér regionálnej televízie Ružinov Igor Adamec sa ocitol na ustanovujúcom sneme strany Za ľudí, ktorú vedie bývalý prezident Andrej Kiska. Na spoločnej fotografii by ste ho takmer nespoznali, miestami by sa mohlo zdať, akoby sa skrýval. 

Hanbí sa za minulosť?

Obľúbený „kakaovník“ bol po parlamentných voľbách v roku 2016 istý čas štátnym tajomníkom ministerstva kultúry za Sieť a de facto podriadený Roberta Fica, keďže strana bola súčasťou tretej Ficovej vlády.

Avšak potom, čo sa Procházkovej Sieti rozpadol poslanecký klub a strana vypadla aj z koalície, vrátil sa Adamec do regionálnej televízie v bratislavskom Ružinove (TVR). Šéfovskú stoličku mu podržal verný parťák z Kakaa Martin Vanek.

Sulík ich vykopol z kandidátky, no v iných stranách zrejme nepochodia

Avšak ešte pred letom sa z TVR podľa Nového Času mal Adamec porúčať. V miestnej televízii pôsobil od roku 2011, za jeho éry prešlo médium modernizáciou a vzniklo niekoľko úspešných projektov. Samotný kakaovník mal šéfovania podľa vlastného vyjadrenia už dosť a zrejme potreboval od manažérstva vypnúť.

Igor Adamec (v krúžku) na sneme strany Za ľudí | Foto: Facebook AK

 

V komunálnych voľbách 2018 sa mu vôbec nedarilo, keďže sa nedostal do miestneho ani mestského zastupiteľstva. „Ja som ani nebol členom Slovenskej konzervatívnej strany, ja som išiel iba na ich kandidátku a kandidoval som na starostu Ružinova,“ vysvetľoval nám Igor Adamec svoje doterajšie politické medzipristátia.

Adamec sedel na kraji zrejme v domnení, že ho objektívy nezachytia | Foto: Facebook

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

Dnes už vieme, aké sú jeho najbližšie plány. „Bol som na sneme Za ľudí ako hosť, ale nevylučujem, že vstúpim do strany pána Kisku. Mne je tá strana sympatická, tak uvidíme, ale zatiaľ o kandidovaní do parlamentu nebola vôbec reč“ uzavrel Adamec, ktorý bol v minulosti aj členom SDKÚ-DS. Počas leta ho naša čitateľka zachytila, ako venčí psíka a prázdniny si užíva plnými dúškami. Fotoreportérom neušiel ani počas stretnutia, ktoré pripomína skôr biznis meeting, ako posedenie pri čaji so sušienkami. (fotografie nájdete v galérii nižšie)

Poriadny flek by bodol

V súčasnosti je poslancom za Bratislavský samosprávny kraj, príležitostne hrá s kolegami v putovnom divadle a najnovšie mu v ceste do parlamentných vôd po skončení v Ružinove nič nebráni. Pokúšali sme sa zisťovať v strane Za ľudí názor na prípadný Adamcov vstup do Kiskovho politického projektu, kde si na ľudí dávajú mimoriadne záležať, najmä pre profesionálne aj morálne kvality kandidátov. Roman Krpelan však nereagoval na naše otázky.

Eduard Chmelár na rande? Pozrite, s kým sa prechádzal po nočnej Bratislave

„Igor Adamec je na kultúru znalec, síce ľudia ho môžu vnímať rôzne. V minulosti sa už politicky popálil, no nedá mu politika spávať. Snáď tentoraz je už na správnej ceste a nájde svoje šťastie,“ uviedol zdroj blízky hercovi. Či má známy kakaovník obľúbenú práve pesničku od Dušana Grúňa sme sa už nedozvedeli.

VIDEO: Pesnička Vonia Kakao

 

FOTO A VIDEO: Danko z programu v Kazachstane doslova padol na zadok. Toto musíte vidieť!

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Skvelý odborník, alebo totálny babrák? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

VIDEO: Všetky deti cez víkend sledovali reláciu KAKAO a zbožňovali Igora Adamca s Martinom Vanekom. V štúdiu vyzvŕtali viacero známych tvári.

VIDEO: Diváci Adamca poznajú aj z Mafiánskych historiek, kde stvárňuje postavu účtovníka Milanka prezývaného Krtek.

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Historická budova Lekárne u Salvátora bude prístupná verejnosti