Jednou vetou

FOTO: Zaplavené autá, dopravný kolaps…Toto narobili prívalové dažde!

Juh a západ Slovenska sa v stredu popoludní a podvečer zmenil na obrovské jazero. Na viacerých miestach spôsobili prívalové dažde komplikácie, zasahovať museli na viacerých miestach hasiči. Voda ne cestách nestíhala odtekať. Pozrite sa, čo narobili lejaky!

Lialo ako z divej krhly. V stredu popoludní na viacerých miestach západného a juhozápadného Slovenska vyčíňali búrky. Hasiči mali pre prívalové dažde už vyše 90 výjazdov. Stále zasahujú na desiatkach miest. „V mnohých prípadoch ide o odčerpávanie vody zo zatopených priestorov a ciest a odstraňovanie popadaných stromov,“ priblížila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Bratislavská MHD má takmer hodinové meškanie, viaceré ulice sú zaplavené

V Trnavskom kraji je najvážnejšia situácia v Dunajskostredskom okrese, kde bola pomoc potrebná takmer 60-krát. Hasiči zasahovali tiež v Senici, Skalici, Hlohovci a Galante. V Bratislavskom kraji zasahujú hasiči v hlavnom meste, zatiaľ evidujú 11 udalostí. V Malackách pomáhajú na šiestich miestach.

Z dôvodu silných prívalových dažďov zasahujú hasiči najmä v Trnavskom kraji

Lejaky zatopili v hlavnom meste podzemné garáže v nákupnom centre, električkové trate, pri Poluse sa mala prepadnúť časť cesty, autá uviazli priamo v „jazerách“ vody. Len sa na to pozrite, ako vyčíňalo počasie na viacerých miestach!

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

BRATISLAVA POD VODOUPrívalový dážď spôsobil kolaps dopravy v celej Bratislave. Hlavne v Ružinove bolo problematické prejsť niektorými úsekmi. Hasiči zasahujú na mnohých miestach.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky 6. jún 2018

Na adresu veľkých lejakov v Bratislave zverejnila stránka známej navigácie posmešný status:

Status Waze Slovensko, 6. 6. 2018 19:50

 

TASR, facebook

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru