Jednou vetou

FOTO: Železničnú zastávku Bratislava-Vinohrady opravia za vyše 300-tisíc eur

Nástupištia železničnej stanice Vinohrady v Bratislave 21. januára 2019. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Železničnú zastávku Bratislava–Vinohrady opravia a investujú do nej vyše 300.000 eur. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú tak na tomto mieste zvýšiť kultúru cestovania z pohľadu užívania budovy a aj nástupíšť. Potvrdili to ŽSR.

Stavebné práce na zastávke Bratislava-Vinohrady bude realizovať spoločnosť Gemm. ŽSR s ňou podpísali zmluvu o dielo vo výške vo výške 369.877 eur bez DPH. Oprava budovy vyjde na 175.350 eur, zriadenie chodníka na 8283 eur a oprava spevnených plôch na 186.244 eur. „Lehota dodania je v zmysle zmluvy o dielo šesť mesiacov odo dňa odovzdania staveniska,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

VIDEO: Šofér bez vodičského preukazu nereagoval ani na varovné výstrely

V rokoch 2011 a 2015 sa na zastávke realizovala oprava koľajového lôžka druhej traťovej koľaje, predĺženie nástupišťa pri koľaji dva s opravou odvodňovacej priekopy v úseku Hlavná stanica–odbočka Vinohrady. Taktiež sa robila oprava koľajového lôžka koľají jedna a dva medzi Hlavnou stanica–odbočkou Močiar s čiastočnou úpravou povrchu nástupíšť a úpravou výšky nástupnej hrany do normového stavu.

Vallo: To, že sa Hlavná stanica do mája obnoviť nestihne, ma neprekvapuje

Budúcnosť zastávky Bratislava-Vinohrady ukáže podľa ŽSR štúdia realizovateľnosti uzla Bratislava, ktorá sa momentálne spracováva. „Až na základe jej výsledkov ŽSR rozhodnú o budúcnosti zastávky Bratislava-Vinohrady a Železničnej stanice Bratislava-Predmestie,“ podotkol Lukáč.

Fotogaléria:

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur