FOTO: Zmizlo vám jedlo na tanieri? Možno to bol tento lietajúci hladoš

Vrabce úradujú v bratislavskom nákupnom centre

autorská koláž hlavne.sk, čitateľ

Atrakcia alebo hnus? Náš čitateľ nás upozornil na nevídanú kuriozitu v známom nákupnom centre v Bratislave. Nad ľuďmi, ktorí sa tu stravujú poletujú vrabce. Tamojší zákazníci ich neraz aj dokrmujú a zažívajú tak popri jedení malé spestrenie. Čo na to vedenie obchodného domu a hygienik?

FOTO: Vymení raketoplán? Ivan Bella si obzeral jachty a karavány

„Sedím si na obede s kolegom a ponad hlavu zasvišťalo niečo ako malá stíhačka. Pozriem sa ďalej a to bol hladný vrabček,“ napísal nám do redakcie náš čitateľ Karol, ktorý priložil aj fotografie z bratislavského nákupného centra. Na nich je zachytené malé vtáča, ako si pochutnáva v reštauračnej zóne (food court) na padnutom zemiaku zo stola.

FOTO: Spišák a Valúchová si užívali kočíkovanie. Okolo svojho drobčeka robia stále tajnosti

Ako nám Karol ďalej uviedol, ľudia to popri obede berú ako atrakciu, alebo spestrenie. „Normálne jedna pani s deťmi, čo tam boli jesť, ich ešte prikrmovali a prihadzovali nejaké omrvinky z jedla. Bavili sa na tom, ale mne to prišlo hnusné. Zažil som niečo podobné v Chorvátsku, Taliansku a Grécku, ale na Slovensku?“ rozhorčil sa Karol. Zdá sa, že ani vrabce na Slovensku nemajú zábrany a keď príde na hlad, rozletia sa, kde sa len dá.

FOTO: Poľovačka na voličov? Anna Záborská si odbehla z Bruselu do Bratislavy

„Prevádzkovateľ, alebo správca by mal zabezpečiť, aby reštauračné prevádzky spĺňali platné normy. V opačnom prípade dochádza k výzve na odstránenie nedostatkov, pokute, či odobratie povolenia na prevádzku,“ informovali nás na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva a podľa našich informácií podnet o tejto prevádzke ani neevidujú.

Manažment nákupného centra Polus o lietajúcich návštevníkoch vie veľmi dobre a problém riešili už neraz. „Vieme o tom, mrzí nás to a ospravedlňujeme sa všetkým návštevníkom. Vrabce často prekĺznu cez vstupné dvere a potom sa ich snažíme buď odchytiť, alebo necháme pootvorenené stropné svetlíky, cez ktoré vyletia von do prírody. Určite ich nestrieľame, ako sa niektorí zákazníci pýtali na informáciach,“ povedali nám na správe nákupného centra.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

 

Pridajte sa k nám na Facebooku – nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Financovanie kampane predsedu KSK má podľa združenia preveriť polícia