Jednou vetou

FOTO: Zvieratám v košickej zoo servírovali potravu v halloweenských tekviciach

Levica si pochutnala na kurčati, ktoré našla v tekvici. FOTO TASR – Milan Kapusta
Halloweenské tekvice, ktoré zdobili areál košickej zoologickej záhrady počas Týždňa duchov, v utorok spestrili prostredie zvieratám vo vybraných chovných zariadeniach. V rámci kŕmenia si v nich zvieratá našli rôzne dobroty.

„Tekvice obohatené o šťavnaté kúsky kuracieho mäsa sa stali pochúťkou pre levicu Lauru. Medveď Žabo dostal najväčšie hlavy s dobrotami pokrytými medom. Gibony Baxi a Budy sa na netradičné servírovanie svojej kŕmnej dávky pozerali s veľkou obozretnosťou. Obľúbených kúskov ovocia a zeleniny sa napokon zhostil ako prvý Baxi,“ priblížila Eva Malešová z košickej zoo.

Halloween sa blíži! Pozrite sa kto Vás môže nastrašiť

Halloweenské dobrodružstvo s tekvicami si doslova užívala rodina makakov. Pochutili si pritom na semienkach slnečníc, kukurici či piškótach. Netradičné servírovanie svojej kŕmnej dávky v podobe semienok čakalo aj mačiaky husárske.

Ošetrovatelia už každoročne využívajú strašidelné tekvice vyrobené návštevníkmi na tzv. enrichment, čiže obohacovanie života zvierat. „Enrichment a welfare, respektíve vytváranie pohody a prirodzeného prostredia vrátane hľadania potravy sa stáva samozrejmou súčasťou práce v moderných zoologických záhradách,“ uviedla Malešová.

Pozrite sa ako im „šmakovali“ tekvicové dobroty:

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru