Frešo bude externým poradcom nového vedenia Bratislavského samosprávneho kraja

Pavol Frešo bude externým poradcom nového vedenia Bratislavského samosprávneho kraja

Foto: TASR

Dosluhujúci predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa stane externým poradcom nového vedenia Úradu BSK. TASR to potvrdil novozvolený predseda BSK Juraj Droba, ktorý sa úradu oficiálne ujme v pondelok 4. decembra. Frešo má byť ako poradca k dispozícii novému manažmentu kraja do konca marca 2018.

„Mojou snahou je zabezpečiť úplne hladký a efektívny prechod úradu. Tiež to beriem ako prejav politickej kultúry,“ zdôvodnil TASR Droba. Ten už v polovici novembra hodnotil komunikáciu s končiacim vedením úradu pozitívne a na dobrej úrovni. „Prebieha kolegiálne a slušne. Pán Frešo je veľmi konštruktívny,“ skonštatoval v novembri.

Detaily vedenia prebrali niekoľkokrát

Ako podotkol, s Frešom sa niekoľkokrát stretli a preberali detaily vedenia a preberania úradu či zahraničnú spoluprácu. Frešo bol vo funkcii predsedu BSK dve volebné obdobia, a to v rokoch 2009-2013 a 2013-2017. Tento post chcel obhájiť aj v tohtoročných voľbách do VÚC, kde však skončil na piatom mieste so ziskom 10,88 percenta hlasov.

Vo voľbách zvíťazil kandidát pravicovej koalície (SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska) Juraj Droba. Podporilo ho 36.864 voličov, čo je 20,42 percenta hlasov.

Droba si Úrad BSK preberie v pondelok na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva BSK v Bratislave, kde zloží poslanecký sľub aj 50 členov nového krajského zastupiteľstva.

Môže vás zaujímať

Trnavská nemocnica vymenila 303 lôžok, z nich je 30 pre deti